Посилити роль математики. Як МОН планує змінити умови вступу до вишів у 2022 році

739 0
Основні зміни, які пропонують, стосуються процедури подачі заяв для вступу та мають на меті зробити університети конкурентноздатними.
Фото: huffingtonpost.com

Фото: huffingtonpost.com

На сайті Міністерства освіти і науки України для громадського обговорення розмістили проєкт Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік. Основні зміни, які пропонують, стосуються процедури подачі заяв для вступу та мають на меті розвивати систему вищої освіти загалом й зробити університети конкурентноздатними.

Зокрема, планують скоротити перелік копій документів, які мають подавати вступники в паперовій формі. Так, тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДБО). Окрім цього, зміниться перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме хочуть посилити роль математики під час вступу до вишу.

Читайте також: Топ-20 шкіл Львова, чиї учні мають високі бали ЗНО. Інфографіка

Також пропонують розширити можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти та удосконалити розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами.

Єдине фахове вступне випробування на магістратуру з використанням технологій ЗНО запланували для таких спеціальностей, як-от:

  • 05 «Соціальні та поведінкові науки»,
  • 06 «Журналістика»,
  • 07 «Управління та адміністрування»,
  • 08 «Право»,
  • 28 «Публічне управління та адміністрування»,
  • 29 «Міжнародні відносини»;

 

Читайте також: «Дистанційка навпаки допомагала», – Матвій Притула, який отримав найвищий бал на ЗНО

Для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування будуть використовувати результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали. Зауваження та пропозиції до проєкту акта можна надсилати у формі порівняльної таблиці до 11 жовтня 2021 року на e-mail: kernychna@mon.gov.ua.

Нагадаємо, що минулий 2020-2021 навчальний рік проголосили в Україні роком математики, у планах тоді ще було збільшення кількість годин математики у середній школі. Водночас із 2021 року ЗНО з математики стало обов’язковим для всіх, хто здобуває повну загальну середню освіту.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!