Профспілка просить на місяць відкласти відсторонення невакцинованих вчителів

1886 0
Кількість освітян, які приймають рішення вакцинуватися, щоденно збільшується, однак залишаються і ті, хто відмовляються або ухиляються.

Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Кабміну, МОЗ та МОН, аби врегулювати проблеми, пов’язані з відстороненням від роботи працівників закладів освіти, які відмовляються або не можуть вакцинуватися від коронавірусу. Згідно з пунктом 4 наказу Міністерства охорони здоров’я України № 2153 від завтра, 8 листопада, нещеплених освітян мають відсторонити від роботи.

Як повідомляє Профспілка, кількість освітян, які приймають рішення вакцинуватися, щоденно збільшується, однак залишаються і ті, хто відмовляються або ухиляються від обов’язкових профілактичних щеплень.

Читайте також: У Львові пропонують тестувати школярів та вчителів на Сovid-19

«Відсторонення від роботи вже з 8 листопада може спричинити непередбачувані ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для перебігу освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, унеможливлення заміни відсутніх педагогів тощо», – йдеться в повідомленні.

Так, Профспілка працівників освіти і науки просить перенести терміни реалізації постанови щонайменше на місяць – не раніше 8 грудня.

Нагадаємо, що вже 8 листопада в Україні невакцинованих працівників закладів освіти, центральних органів влади та місцевих державних адміністрацій будуть відстороняти від роботи без збереження заробітної плати. Повернутися на роботу вони зможуть після отримання хоча б однієї Covid-дози.

Зокрема, до переліку категорій належать працівники закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, працівники центральних органів влади та їх територіальних підрозділів, а також працівники місцевих державних адміністрацій. Перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, затвердило Міністерство охорони здоров’я. Список можуть розширювати і доповнювати.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!