В автобусах Львова подорожчає проїзд

25177 4
Рішення про подорожчання проїзду мають ухвалити на засіданні виконавчого комітету ЛМР.
фото: Варіанти

фото: Варіанти

Міська рада Львова готує рішення виконавчого комітету про коригування вартості проїзду у автобусному громадському транспорті. Про це повідомляє прес-служба ЛМР із посиланням на заступника міського голови з питань ЖКГ Сергія Бабака.

У коментарі Tvoemisto.tv керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка підтвердив цю інформацію.

«На скільки мені відомо, міська рада готує рішення про підвищення тарифу до 7 гривень», – уточнив він.

Читайте також: Скільки коштуватиме місячний проїзний е-квиток у Львові

На питання, чи є нині цей тариф економічно обґрунтованим, Іван Велійка зауважив, що «з листопада перевізники фактично працювали на пальне, тому 7 гривень краще, ніж 5».

У порядок денний виконавчого комітету ЛМР, який відбудеться 25 січня, вже винесли питання про коригування вартості проїзду в автобусному транспорті Львова.

Крім цього, міська рада домовилася з приватними перевізниками про безкоштовний проїзд пенсіонерів за віком та людей з інвалідністю третьої групи. У бюджеті на 2019 рік на компенсацію проїзду для пільговиків у електротранспорті та автотранспорті заклали 240,3 млн грн (61,3 на автотранспорт та 179 млн грн – на електротранспорт).

Додамо, що у грудні відбулись громадські слухання щодо подорожчання проїзду за умови покращення якості перевезень. Утім перевізникам та пасажирам не вдалось дійти згоди про новий тариф. Львівські перевізники вимагають підняти ціну на проїзд через подорожчання пального. За словами керівника комунального АТП-1 Ореста Хамули, економічно обґрунтованим тарифом нині є 8,21 грн. Без подорожчання, за словами перевізників, вони не зможуть оновлювати рухомий склад, що передбачено умовами конкурсу перевізників.

Читайте також: Як планують змінити львівський транспорт. Інфографіка

Нагадаємо, до 5 грн проїзд у автобусах подорожчав 18 грудня 2017 року. Тоді економічно обґрунтований тариф становив 6,5 грн. 20 січня приватні перевізники скасували безкоштовний проїзд для пенсіонерів. Водночас 14 березня Кабінет Міністрів ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами громадського транспорту. У Львові неодноразово заявляли, що місто не має коштів на монетизацію, на яку за розрахунками необхідно понад 400 млн гривень. 

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
23 Січня, 2019 15:11
Володимир Січень 2018р. - А95 - 30 грн./л
Січень 2019р. - А95 - 30 грн./л
Про яке подорожчання пального йдеться?
23 Січня, 2019 12:28
Kandrin Yurii Може ввести електронний квиток нарешті пора? Навіть села нормальні вже такий мають в Україні. Тоді відразу буде ясно потрібно піднімати ціни чи знову по словах перевізників -"Маршрутки порожні їздять". 4 роки розробляють квиток і так корупція і не дає це реалізувати, хоч час виконання такого проекту максимум 6 місяців.
23 Січня, 2019 09:19
C 400млн на пільговиків, це просто марнотратство!!!чому одні мають платити , а інші халявщики просто катати свої дупи.
23 Січня, 2019 00:51
О. Яке підвищення вартості пального, як з грудня пальне лише падає??
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!