Румунська православна церква підтримала автокефалію ПЦУ

5805 0
Але водночас висловила застереження.
Фото: Петро Порошенко / Twitter

Фото: Петро Порошенко / Twitter

Румунська православна церква визнала автокефалію ПЦУ, але сприйняла з застереженням. Про це йдеться у заяві Синоду Румунської церкви від 14 лютого.

Читайте також: ПЦУ запустить мобільний додаток «Моя церква»

«Священний Синод висловив свою згоду з наданням автокефалії для всієї Православної Церкви в Україні (а не тільки її частини), але це може бути досягнуто тільки шляхом консенсусу між Вселенським патріархатом і Московським патріархатом, а також загальними зборами», – кажуть у Румунській церкві.

З цієї причини Румунська церква вирішила направити делегатів на «Всеправославну зустріч» із українського питання в Аммані (Йорданія), яка відбудеться наприкінці лютого за ініціативи Єрусалимського патріарха Феофіла. 

«На братніх зборах в Аммані учасники обговорять шляхи примирення і відновлення євхаристійного спілкування між деякими сестринськими автокефальними православними церквами», – додають у Румунській церкві.

На думку релігієзнавців, справжнім ініціатором такої зустрічі є РПЦ. Згідно з православними канонами, скликати подібний собор може тільки Вселенський патріарх Варфоломій – більшість церков вже відкинули ініціативу Феофіла.

Читайте також: Православна церква може внести зміни до календаря

Томос Православній церкві України, як спадкоємниці Київської митрополії Константинопольского патріархату, надали 6 січня торік. Наразі ПЦУ офіційно визнав Вселенський патріархат, Елладська православна церква та Александрійський патріарх. РПЦ відмовляється визнавати автокефалію ПЦУ та розірвала евхаристійне спілкування з Константинополем. Загалом у світі є 15 помісних православних церков.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!