Ринки «Винниківській» та «Підзамче» віддадуть Козловському за 18,5 млн грн. Суд затвердив мирову

2140 0
«Дари Львівщини» провели оцінку, яка встановила вартість «Винниківського» – 10,3 млн грн, а «Підзамче» – 8,23 млн грн. Тобто загалом 18,53 млн грн.
Фото: Тетяна Оліярчик

Фото: Тетяна Оліярчик

Суддя Господарського суду Львівської області Олена Щигельська затвердила мирову угоду між Львівською міською радою і ТОВ «Дари Львівщини» щодо визнання права приватної власності на майно двох ринків, «Винниківського» та «Підзамче», а також право постійного користування землею під ними за цією компанією. Відповідне рішення суддя ухвалила вчора, 3 червня, повідомляють Наші гроші.Львів.

Читайте також: Ринки, які віддають доньці Козловського, оцінили у 18 млн грн, як і чотири роки тому

Укладення мирової угоди погодили також депутати Львівської міськради під час засідання сесії. Тоді, згідно з проєктом мирової, сума грошової виплати, яку отримає місто, не була відомою. Спочатку мова йшла про вартість у 18 млн грн, згідно з висновками про вартість ринків за 2017 рік. Однак потім у мирову вписали, що вартість визначить суб’єкт оціночної діяльності з врахуванням висновків про вартість чотирьохрічної давності.

«Дари Львівщини» провели оцінку, яка встановила вартість «Винниківського» – 10,3 млн грн, а «Підзамче» – 8,23 млн грн. Тобто загалом 18,53 млн грн. Після успішного голосування на сесії мирову угоду ще мав затвердити суд, оскільки її укладають в рамках судового процесу. Заступник прокурора Львівської області позивався до «Дари Львівщини» про витребування майна ринків та скасування державної реєстрації прав власності.

Прокуратура в суді заперечувала проти укладення мирової угоди, на попередньому засіданні суду прокурорка Галина Лука подала заперечення. На засіданні, яке відбулося вчора, 3 червня, фактично виступів сторін не відбулося.

Читайте також: «Це бізнес». Чи вигідно Львову віддати два ринки та що буде із землею

Суддя погодила затвердження мирової угоди із її правками. Наприклад, замість формулювання, що вартість ринків визначать за новою оцінкою із врахуванням висновків про вартість за 2017 рік, вказала звіти про оцінку станом на 31 березня 2021 року, які замовляли «Дари Львівщини».

Рішення суду ще може буде оскаржене в апеляційній інстанції.

Нагадаємо, Львівська міськрада вирішила укласти мирову угоду із ТзОВ «Дари Львівщини» про визнання права власності на два ринки – «Винниківський» та «Підзамче». Власницею ТзОВ «Дари Львівщини» є Софія Максимець, донька львівського бізнесмена та депутата Львівської облради від партії «Європейська Солідарність» Григорія Козловського. «За» проголосували 45 депутатів.

Під час розгляду ухвали внесли зміни. Зокрема, вартість компенсації за ринки, яка у попередньому варіанті становила 18 млн грн, змінилася. Тепер ціну мали визначити суб'єкти оціночної діяльності із врахуванням висновку вартості, який затвердить управління комунальної власності.

Товариство також має гарантувати збетреження робочих місць на ринках і у разі зміни містобудівної ситуації зобов'язане провести міжнародний архітектурний конкурс на облаштування цих локацій.

За даними видання «Наші гроші. Львів», під цими ринками з об’єктами нерухомості на майже 1865 кв. м є дві земельні ділянки площею загалом 0,56 га.

Детальніше про мирову угоду читайте у матеріалі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!