Політична реклама

СБУ буде ретельніше фільтрувати коментарі на сайтах і записи в блогах

923 0
Президент Віктор Янукович пропонує створити в структурі Служби безпеки України підрозділ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Відповідний законопроект Президент зареєстрував у середу у Верховній Раді.

"Проект закону розроблений для забезпечення ефективної протидії сучасним викликам і загрозам національній безпеці України в інформаційній сфері та приведення структури СБУ у відповідність із завданнями, покладеними на неї", - зазначається в пояснювальній записці.

На думку президента, нове утворення має "сприяти концентрації сил та засобів, оптимізації управлінської діяльності у вирішенні завдань із захисту законних інтересів держави і прав громадян в інформаційній сфері від розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб, протиправних посягань організацій, груп та осіб", - повідомляє "Українська правда".

Як повідомляє "Сегодня", законопроект викликає суперечливі відгуки. «Хто б пояснив, що таке контррозвідувальний захист у сфері інформбезпеки? - Дивується відомий правозахисник Едуард Багіров. - Схоже на грубе, безцеремонне втручання в медійний простір, замах на свободу слова, прагнення взяти під ковпак кожну редакцію ».

«Про новий підрозділ мова не йде, - неофіційно прокоментували законопроект газеті  в СБУ. - У структурі спецслужби давно вже є таке. Зараз змінюється його формат і збільшується чисельність. Кіберзлочинність зростає. І ми "нарощуємо" м'язи».

Судячи з усього, діяльність умовно нового підрозділу торкнеться в першу чергу інтернет-простору: будуть ретельніше фільтрувати коментарі на сайтах, записи в соцмережах і блогах. Цією роботою СБУ вже займається.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!