СБУ викрила схеми привласнення 40 млрд грн на ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта»

581 0
Механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.
Фото: СБУ

Фото: СБУ

Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта».  

Джерело: СБУ

Як встановили слідчі, протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом. Наразі у межах кримінальних проваджень документують 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів. Діяльність відбувалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

Читайте також:  НАБУ затримало заступника міністра через розкрадання бюджетних коштів.

У межах слідства СБУ з ДБР провели низку обшуків за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. За результатами слідчих дій, топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголосили про підозри у вчинені кримінальних правопорушень.

Нагадаємо, що 1 лютого в Україні відбувається низка обшуків. Крім того, уряд планує звільнити весь керівний склад митниці. За даними лідера фракції, 1 лютого в Україні відбуваються обшуки у податковій, вручення повідомлень про підозру високопосадовцям Міністерства оборони, обшуки у Коломойського щодо «Укрнафти», серія негласних слідчих дій, обшуки у Авакова та Столара, звільнення всього керівного складу митниці.

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!