
фотоколаж дмитра тарадайки/твоє місто
Львів, як і всю Україну, збурила низка повідомлень про висунуті обвинувачення волонтерам щодо продажу гуманітарної допомоги.
«Те, що зараз відбувається з волонтерами, є імітацією бурхливої діяльності й відсутністю комунікації. Правоохоронцям сказали перевірити, чи хтось не краде допомогу, а волонтерів найпростіше «розвести», бо вони ведуться на емоції, не «лізуть» у законодавство», – зазначила під час дискусії Tvoemisto.tv керівниця благодійного фонду «Крила надії» Наталія Ліпська.
Читайте також: Влада з волонтерами не конкуренти. Яким є рішення для порозуміння
Сьогодні, 22 вересня, о 20.00 у новому випуску «Акцентів Твого міста» говоритимемо, зокрема, на тему звинувачень волонтерів з волонтером Сергієм Притулою. Як зазначив Сергій, волонтерське середовище сьогодні становить певну загрозу наявним елітам, і ті будуть не проти, якщо довіру до цього руху дещо підірвати.
«Проблемних ділянок є дуже багато… Будь-якого волонтера в Україні зараз за бажання можна взяти за одне місце, абсолютно спокійно – навіть нас з усім нашим бекграундом», – сказав він.
Крім того, з Сергієм Притулою поговоримо про діяльність «Фонду Притули», довіру до української влади, політичну ситуацію, єдність українців, «хороших» росіян і російську культуру в Україні.
Читайте також: «За бажання можна взяти будь-кого». Сергій Притула – про арешти волонтерів
Зазначимо, що «Акценти Твого Міста» виходять щочетверга о 20.00. Програму можна переглядати на сторінці медіа-хабу у Facebook та на каналі у YouTube. До розмови запрошуємо і нашу аудиторію. Долучитись можна, залишивши коментар чи приватне повідомлення у Facebook або в коментарях на YouTube-каналі.
У попередніх програмах:
- Із кінокритикинею Катериною Сліпченко говорили про те, чому в часі війни треба закенселити культуру, культурних діячів і медіа росії;
- Із головою Львівського облвиконкому у 1990-1991 роках, членом Народного Руху України Степаном Давимукою з’ясовували, як мають змінитися українці, щоб стати сильнішими, яка роль Галичини у становленні України у 1990-х років, чому В‘ячеслав Чорновіл знав, яку країну будувати, а Леонід Кучма – ні;
- із владикою Венедиктом говорили про те, чому Бог допустив вбивства українців, про те, чи можна вмирати за наші цінності та чи росіяни взагалі є християнами.
- із психотерапевтом Олександром Фільцом говорили те, якою ж є ідентичність росіян, чи шукають українці свою ідентичність та де проходить лінія між українцями та росіянами.
- була розмова з істориком та перекладачем Андрієм Павлишином про те, що Україна пробуджується як нова європейська держава.
- у розмові з владикою Борисом Ґудзяком говорили про те, чому росія розпочала війну проти України, чи зможе весь світ засудити привид комунізму і як українцям витримати важкий шлях попри виснаження.
- про те, як війна змінила українців і чи змінилися наші цінності за чотири місяці повномасштабного вторгнення, розмовляли з директором соціологічної групи «Рейтинг» Олексієм Антиповичем.
- чи стане війна поштовхом для модернізації України і як повернути додому українців, які через війну виїхали за кордон – у розмові з українським менеджером-економістом, засновником Києво-Могилянської бізнес-школи, ексміністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметою.
- якою є культурна політика України під час війни – у розмові з Іриною Подоляк – заступницею міністра культури (2019-2020 рр.), народною депутаткою ВРУ (2014-2019 рр.) та Оксаною Форостиною – українською письменницею, перекладачкою, видавчинею.
- про сучасні тенденції у книговиданні та чи вплине новий законопроєкт про заборону російської книги – у розмові з видавчинею та поетесою Мар’яною Савкою.
Софія Шавранська
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.