Що допоможе побороти корупцію? 7 практичних порад експерта

7007 0
Пітер Айген, засновник Transparency International, 14 січня зібрав у Львівській бізнес-школі повний аншлаг. Приводом цьому послужила «болюча» тема лекції: «Роль громадянського суспільства у боротьбі з корупцією?». Засновник глобальної мережі антикорупційних організацій розповів про багаторічний досвід у боротьбі з корупцією у всьому світі та дав цінні поради, як подолати корупцію українцям. Пропонуємо 7 практичних порад від Пітера Айгена.
фото: lvbs.com.ua

фото: lvbs.com.ua

1. Корупція – основна причина бідності та жорстокості у багатьох кранах світу. Так, безперечно, боротьба з хабарництвом – складна. Якщо ви зіткнулися з необхідністю дати хабар або звільнити 1000 працівників, то вибір тяжкий: або ти солідарний з колегами, або маєш бізнес. В такій ситуації треба розуміти, що на тебе дивляться клієнти. Свого часу в подібній ситуації була компанія Siemens. Уявіть собі, що в цієї компанії, як і в багатьох інших компаній Німеччини до 1999 року, був навіть окремий пункт фінансового звіту, де було зазначено суми грошей, які пішли на хабарі. Бо хабарництво вважалося неприпустимим тільки в рамках Німеччини, а у співпраці з іншими країнами – цілком прийнятним. Коли ця інформація розкрилася, Siemens були змушені заплатити мільйонні штрафи. Але знаковими були не штрафи, а те, що керівництво компанії розуміло, що можуть постраждати стосунки з клієнтом.              

2. В Україні справді сильне громадянське суспільство, сильні ЗМІ. Але чи контактують вони у своїй боротьбі з міжнародною громадянською спільнотою? Це потрібно робити. Щоб в єдності стати сильнішими.

3. У боротьбі з корупцією потрібен цілісний підхід: не варто думати, що можна впровадити кримінальні санкції, і це вирішить проблему. Це буде тільки сліпим вогнепальним пораненням. Натомість можна створити інші, більш дієві методи боротьби.

4. Немає нічого страшнішого, аніж тандем між великими компаніями та політичними партіями. Такий «союз» може призвести навіть до захоплення влади. Тим часом потрібно захистити державу від корупції, як людину від хвороби. Ключем до реалізації прозорих схем у владі та у боротьбі з корупцією є організоване громадянське суспільство. Люди мають об'єднатися і співпрацюючи з бізнесом, впливати на уряд і змінювати реальність. Я «власноруч» намагався налагодити роботу цього трикутника, і точно знаю: він працює.

5. Громадянське суспільство повинне вчитися і ставати сильнішим саме по собі. Тоді ідеальним варіантом було б, якби управління в державі могли провадити неурядові організації, а не уряд. Таким чином можна було б провести децентралізацію урядових функцій. Ось вам поганий приклад Кенії: там усі управлінські функції виконували 47 округів, а антикорупційний відділ був лише у столиці. Тож в 46 інших округах запросто давали і брали хабарі.

6. Громадський сектор відіграє важливу роль у боротьбі з корупцією, бо сам є жертвою хабарництва. Водночас, – феномен: активісти громадянського суспільства, які ставали міністрами, дуже швидко перетворювалися у хабарників - купували дорогі машини, будинки, відправляли дітей у дорогі університети. Варто стежити і за міністрами, і за собою.

7. Треба не просто боротися з корупцією. Треба відстоювати права людини. Адже заборгованості країн третього світу спричинені саме корупцією. Це призводить до того, що люди не можуть задовольнити навіть базові потреби.

Джерело: lvbs.com.ua.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!