Таксі у Львові. Чи працюють під час комендантської і де можуть паркуватися

21672 0
Попит на послуги таксі у місті високий, однак – це нерегульований та непередбачуваний ринок послуг.
Фото: getty image

Фото: getty image

У Львові щодня зростає кількість машин, які залучені до пасажирських перевезень. Станом на сьогодні у місті є понад 10 тисяч автомобілів, водії яких в різний період часу можуть поділити обслуговування замовлень, що генерують агрегатори таксі. Більш ніж 80% замовлень надходять через онлайн-додатки і сайти, через мобільний дзвінок мало хто замовляє. Головні монополісти ринку – Bolt, Uklon, Uber. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив експерт транспортної галузі Сергій Партика. 

«У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну багато львів’ян та гостей міста втратили роботу, тому кількість охочих працювати таксистами зросла у кілька разів. Станом на зараз ринок таксі у Львові повністю «диджиталізований», однак тариф регулюється не зовсім ринково і поза законом. Ніхто з водіїв не зареєстрований і не сплачує податків. Ліцензії теж немає. Якщо раніше це намагалися контролювати разовим рейдом протягом року, то зараз це не регулюється», – каже він.

Читайте також: У Львові збирають кошти на соціальне таксі. Як долучитися

Сергій Партика зазначив, що попит на послуги таксі у місті високий, однак це нерегульований та непередбачуваний ринок послуг. І, якщо у пасажира виникають претензії до обслуговування, то йому зазвичай немає куди звернутися. 

«Люди повинні розуміти, що користуються послугами стихійно організованих нелегальних перевізників, тому немає на кого скаржитися. Оскільки агрегатори чужі для міста, то вони не переймаються особливостями роботи у Львові. У них є шаблонні моделі організації сервісу: чим дорожче вони продають поїздку, тим більше заробляють за конкретну транзакцію. Ця епопея триває десятиліттями і нікому до того немає справи. Сьогодні клієнт за свої ж гроші заручник цієї ситуації», – вважає він. 

Крім того, експерт зазначає, що у місті є проблема з паркуванням. Уся центральна частина Львова зайнята платними паркомісцями. 

«На жодному паркувальному майданчику не передбачено місця для посадки та висадки пасажирів таксі. Також немає привілеїв для легальних таксистів, наприклад, знижки на паркування. Можливо, за таких умов таксисти були б мотивовані мати реєстрацію ФОПа чи ліцензію, і могли б спокійно паркуватися, оптимізовуючи свій час та холостий пробіг», – додав він.

Місця для паркування для таксистів

У коментарі Tvoemisto.tv керівник відділу розвитку вуличної інфраструктури департаменту міської мобільності ЛМР Павло Сирватка зазначив, що у місті є близько 10 локацій, де можуть паркуватися таксисти. Водночас тільки орієнтовно 1% тих, хто здійснює перевезення у Львові – це водії, які, можливо, мають ліцензії і можуть там паркуватися. 

«Паркувальні майданчики для таксистів встановили ще раніше, під час реконструкцій вулиць, коли було інше регулювання ринку таксі. Останні роки нічого не змінювалось, хіба що на площі Двірцевій облаштували місця для автомобілів таксі, проте паркуються там не тільки ліцензовані водії. Також місця для паркування є неподалік водоканалу на вул. Зеленій, на площі Галицькій і на міських територіях біля місць скупчення потенційних клієнтів», – каже він. 

Читайте також: Паркування у Львові. Що змінилось та де найчастіше штрафують

За його словами, у різні роки були встановлені спеціальні знаки, де вказували, скільки автомобілів може стояти на паркувальних майданчиках. На деяких були зображені юридичні особи, фірми, які відповідали за майданчик. Але зараз це послуги агрегаторів поїздок, які не регулює законодавство, тому вони не мають прав таких, які мають легалізовані таксі. Він додав, що до повномасштабного вторгнення була ініціатива знизити ціну ліцензії для таксистів, щоб учасники послуг спільних перевезень мали мотивацію отримати ліцензію за меншою ціною і таким чином брати на себе певні зобов’язання. Однак на якому етапі зараз це питання – невідомо.

Таксі під час комендантської години

Пересуватися під час комендантської години без відповідних перепусткок заборонено, однак є перевізники, які все одно їздять на замовлення. Зазвичай вони просять подвійну оплату і виїжджають на замовлення тільки на свій розсуд. 

«Перепустки в мене немає. Їжджу на свій страх і ризик, щоб заробити кошти, адже вночі трохи інші тарифи, ніж вдень. Загалом вночі я маю орієнтовно 15 замовлень від пасажирів. Інколи можу працювати до 4 ранку», – сказав у коментарі Tvoemisto.tv один із перевізників. 

Читайте також: У Львові та області змінили тривалість комендантської години 

У Львівській військовій адміністрації для Tvoemisto.tv уточнили, що особам, які здійснюють перевезення на таксі та легковими автомобілями на замовлення, перепустки на переміщення в умовах комендантської години не надають і не надавали ніколи. 

«На жаль, траплялися випадки, коли особи, які отримували перепустки на підставі клопотань установ та організацій критичної інфраструктури (за основним місцем праці), а вже згодом, як нам стало відомо, поза межами робочого часу, використовували їх в особистих цілях, зокрема й для перевезень власними транспортними засобами. При виявленні таких водіїв працівниками патрульної поліції, якщо є відповідні докази, зокрема, якщо пасажири підтверджують, що перевезення відбувається на комерційній основі, то поліція вилучає такі перепустки та направляє до обласної військової адміністрації на анулювання», – додають у Львівській ОВА.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!