Штрафи про автофіксацію порушень приходитимуть із червня. У поліції роз'яснили деталі

11268 0
За перевищення швидкості передбачено штраф від 255 гривень.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Із 1 червня в Україні офіційно запрацює система автоматичної фіксації перевищення швидкості. Про це повідомляє Патрульна поліція України.

Наразі 50 відеокамер встановлені в місті Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі їх поступово встановлюватимуть по всій Україні.

«Якщо камера фіксує перевищення швидкості, відбувається автоматична ідентифікація транспортного засобу за рахунок зчитування державного номерного знака. Надалі система автоматично вибирає дані з бази і підтягує їх під це правопорушення», – зазначив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Читайте також: Фара на лобі. Чому взаємна повага не менш важлива, ніж дотримання ПДР

На підставі зафіксованого порушення будуть формуватися адмінпостави від імені Департаменту патрульної поліції і з платіжними реквізитами для оплати штрафу.

Постанову оформлюють на особу, на яку зареєстровано автомобіль у реєстрі МВС. Якщо власник вказав людину, яка постійно користується автомобілем (належний користувач), відповідальність буде нести саме вона. Якщо транспортний засіб зареєстровано на компанію, то - її керівник.

За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (2 км/год - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», ДСТУ дозволена до ±3 км/год) передбачено штраф 255 грн і 510 грн - за перевищення більш ніж на 50 км/год.

При цьому штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів від моменту отримання постанови.

Про факт фіксації порушення можна дізнатися: 1) за допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано заяву до МВС; 2) на офіційних сайтах МВС або Нацполіції; 3) від листоноші, який доставить постанову за місцем реєстрації правопорушника; 4) від представників органів Держприкордонслужби, які вручають постанову при перетині кордону.

Постанову можуть винести без участі порушника. Документ відправляється порушнику поштою протягом трьох днів від дати винесення. Оскаржити його можна протягом 10 днів.

Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання за суттю. Якщо штраф не сплатили вчасно, то через 30 днів запускають механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження, а автомобіль боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери і т.інш.) можуть заарештувати. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Нагадаємо, що система автоматичної фіксації порушень ПДР вже працює в тестовому режимі, зокрема 5 камер встановили в Києві. В березні в МВС обіцяли, що що система автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху запрацює до кінця минулого року. Раніше її планували запустити ще з початку 2018 року. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!