Скільки львів’янок отримали звання «Мати-героїня» та що для цього потрібно

1164 0
У 2024 році 19 мешканок Львівської громади отримали звання «Мати-героїня».
ілюстративне фото: nurtureandthriveblog.com

ілюстративне фото: nurtureandthriveblog.com

У 2024 році 19 жительок львівської громади отримали звання «Мати-героїня». Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Натомість з 2008 року цим званням нагороджено понад 600 мешканок львівської громади.

«Щоб отримати цей статус, жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ять та більше дітей, необхідно звернутися у районний відділ соціального захисту – за місцем реєстрації», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, жінкам необхідно подати такі документи:  

  • заява;

  • копія паспорта громадянина України;

  • копія паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах;

  • копії свідоцтв про народження дітей;

  • копії документів про освіту дітей;

  • характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо);

  • документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ;

  • довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;

  • копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей (за наявності та за бажанням матері).  

Також зазначимо, не можуть претендувати на почесне звання України «Мати-героїня» матері, діти яких були засуджені умовно або були в місцях позбавлення волі, а також без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо) виховувались в інтернатних закладах чи були під опікою.

Нагадаємо, що щороку в Україні, у другу неділю травня, відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99, відзначають День матері. Детальніше про свято – за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!