Спиртзавод на Львівщині, проданий торік за рекордну суму, знову піде з молотка

2445 0
Перша приватизація, у ході якої за спиртзавод запропонували понад 333 млн гривень, імовірно, не завершилася.

11 жовтня відбудеться онлайн-аукціон з приватизації окремого майна Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт». Стартова ціна торгів 23,6 мл гривень, а гарантійний внесок для участі становить 4,7 млн гривень від стартової ціни. Про це повідомили у Фонді держмайна.

Читайте також: Олігарх Жеваго придбав спиртзавод на Львівщині 

Вузлівський спиртзавод розташований на п’яти земельних ділянках у с. Вузлове Червоноградського району та у м. Радехів, загальною площею 12,7 га. Актив включає 24 об`єкти нерухомого майна загальною площею 11959 м², 31 одиницю транспортних засобів та 516 одиниць устаткування для провадження діяльності. Зазначається, що об’єкт востаннє модернізований у 2019 році, забезпечений усім необхідним технологічним обладнанням та комунікаціями для виробництва продукції

За умовами приватизації, новий власник зобов`язаний сплатити кошти в розмірі балансової вартості активу на рахунки ДП «Укрспирт» для погашення заборгованостей підприємства, в тому числі на виплату боргів по заробітних платах.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Вузлівський спиртзавод вже продавався на аукціоні, й тоді стартова ціна становила понад 21 млн гривень. У ході торгів вартість приватизації зросла у 15,8 разів – спиртзавод продали за рекордні понад 333 млн грн.

Участь в онлайн-аукціоні взяли 7 учасників. Найвищу ціну запропонувало ТОВ «Гольцварен». Їхня ставка стала вищою від конкурентів на 183 млн грн. За даними YouControl, підприємство-переможець торгів зареєстроване у Києві, а основною діяльностю є неспеціалізована оптова торгівля. Кінцевий бенефіціарний власник – Богдан Страшевський. Імовірно, приватизація не була завершена та новий власник не уклав договір купівлі-продажу та не провів розрахунок.

Читайте також: Рава-Руський спиртзавод продали майже за 32 млн грн 

Додамо, що приватизація заводів ДП «Укрспирт», яка розпочалася восени 2020 року. Зокрема, на Львівщині на торгах продали ВоютицькийРава-РуськийСокальськийБродівськийЛопатинський та Великолюбінський спиртзаводи.

У грудні минулого року Фонд державного майна продав Бродівський спиртовий завод, що у Сокальському районі за 55 млн грн. Компанія «Клімат плюс», яка і стала новим власником спиртзаводу, отримала: бардосховище, спиртобазу, солодовню, ферму і зерносховище.

Нагадаємо, що раніше Фонд держмайна оголосив про продаж об’єкту ДП «Укрспирту» – Лопатинського спиртзаводу у Радехівському районі Львівщини. Його продали за 50 мільйонів гривень компанії «Офіс інвестицій» та Суходільський спиртовий завод на Бродівщині за 60 млн грн.

1 липня 2020 року в Україні скасували державну спиртову монополію. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також проводити повну лібералізацію експорту спирту з України. Ліцензію на оптову торгівлю спиртом зможуть отримати й побудовані «з нуля» спиртові заводи.

Юлія Осим

Фото з сайту Фонду державного майна України

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!