ФОТО: ВІКТОРІЯ РОЩИНА, УП
Суд продовжив запобіжний захід для колишнього "намісника" Києво-Печерської лаври від УПЦ МП Павла (Лебедя) строком на два місяці. Про це у коментарі Укрінформу заявив його адвокат Микита Чекман.
«Вчора обовʼязки було продовжено ще на два місяці. Наступне засідання у справі має відбутися у вересні», - поінформував він.
Чекман зазначив, що його підзахисний перебуває на стаціонарному лікуванні в одній із лікарень Києва у зв’язку із різким погіршенням самопочуття.
Нагадаємо, запобіжний захід підозрюваного — застава із покладенням певних обовʼязків.
Суддя Печерського районного суду Києва постановила зняти електронний браслет зі співробітника московської церкви Павла (Лебедя).
Як ми писали, у жовтні обвинувальний акт щодо Павла (Петра Лебедя) був скерований до суду. За матеріалами СБУ, «митрополиту» інкримінують дві статті Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно).
Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як стверджують в СБУ, митрополит неодноразово публічно заперечував існування України як суверенної держави.
Бувши службовою особою релігійної організації — намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Чоловічий монастир Української Православної Церкви, він представляв агресію РФ як внутрішній громадянський конфлікт. У телефонних розмовах з вірянами своїми висловами клірик розпалював національну, регіональну та релігійну ворожнечі. Це підтверджено висновками відповідних експертиз.
Крім того, за даними слідства, священнослужитель робив заяви, які виправдовували дії держави-агресора. У своїх виступах він ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Також встановлені факти спілкування митрополита зі свідком у кримінальному провадженні, попри відповідну заборону на це у рішенні суду.
Сам Петро Лебідь заявляв, що це «політична справа» і він нібито «ніколи не був на боці агресії».