Троє людей у Львові отруїлися чадним газом. Як вберегтися

1166 0
Постраждалих доправили в дитячу лікарню святого Миколая.
Фото умовне

Фото умовне

У Львові на вулиці Чупринки мешканці квартири у багатоповерховому житловому будинку отруїлися чадним газом. Маму із двома дітьми, чотирьох та семи років, доправили в дитячу лікарню святого Миколая. 

Джерело: пресслужба ЛМР

Як уточнили у лікарні, жінка з дітьми наразі перебувають на лікуванні та отримують всю необхідну медичну допомогу, зокрема проходять сеанси баротерапії, щоб накопичти організм киснем.

Загалом від початку року по місту зафіксували 27 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 53 людини, з них 16 – діти. На жаль, одна людина загинула. Отруєння сталося через недотримання правил користування газовими приладами у побуті, порушення тяги через герметичні вікна та електровитяжки.

Читайте також: «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом

Фахівці наголошують, що основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки тощо, то цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

Щоб уникнути отруєння чадним газом, забороняють:

  • перебувати тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;

  • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;

  • готувати їжу при одночасній роботі всіх включених конфорок газової плити;

  • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;

  • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;

  • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);

  • тривалий час перебувати в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;

  • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv спілкувалося з людьми, які постраждали від чадного газу, дізналося про причини біди і як запобігти отруєнню. Детальніше тут.

_______________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!