Цієї ночі Україна перейшла на літній час

757 0
О 3-ій годині стрілки перевели на одну годину вперед.
Фото умовне

Фото умовне

У ніч з 25 на 26 березня українці перейшли на так званий літній час. О 3-ій годині стрілки перевели на одну годину вперед. Відповідно, на стільки ж тепер скоротиться час на сон.

Цього року Україна перейшла на літній час 42-й раз. Вперше це сталося влітку 1981-го. Перехід на літній час відбувається в Україні понад 20 років згідно з постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

«Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад», – йдеться у документі.

Переведення стрілки годинника наближає адміністративний час до сонячного.

Нагадаємо, що у  порівнянні з переходом на зимовий час, літній є важчим для адаптації. Оскільки переводимо годинники вперед, то «забирається» ціла година для сну. Відтак, доводиться різко змінювати графік життя, планування дня тощо. Детальніше про те, як переведення годинника впливає на організм людини читайте за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!