У Антимонопольному комітеті радять АЗС ще знизити ціни на пальне

1283 0
АМКУ проведе нові поглиблені перевірки автозаправних мереж.

Антимонопольний комітет України оприлюднив рекомендації для мереж АЗС після проведеного у грудні аналізу ринку.

У АМКУ кажуть, що ціни на пальне на українських автозаправках дещо знизились, але не відповідають зміні факторів, що впливають на формування ціни.

Читайте також: Чи знизять мережі ціни на пальне. Думки експертів

Так, за даними комітету, роздрібні ціни на бензин марки А-95 на АЗС, що працюють під брендами WOG, OKKO, AMIC Energy, SHELL, SOCAR, UPG, GLUSCO, знизилися на понад 2 гривні за літр, а на АЗС, що працюють під брендом UKRNAFTA, на 1 гривню за літр.

Щодо ціни на дизельне паливо, то на АЗС, що працюють під брендами WOG, OKKO, SHELL, SOCAR вони знизилися на понад 2 гривні за літр, а на АЗС, що працюють під брендами AMIC Energy, UKRNAFTA, UPG, GLUSCO – на понад 1 гривню за літр.

Утім, в АМКУ вважають, що ціни можна знизити ще і рекомендують АЗС встановити роздрібні ціни на пальне на рівні, що існував би за умов значної конкуренції на ринку. А аргументацію мереж АЗС щодо збереження ціни на пальне в АМКУ називають недостатньо обґрунтованою.

Читайте також: За два тижні на Львівщині виявили 47 нелегальних заправок

«Наразі Комітетом розпочато поглиблене дослідження відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства про захист економічної конкуренції», – кажуть в Антимонопольному комітеті.

Нагадаємо, наприкінці грудня Володимир Зеленський закликав операторів знизити ціни на пальне, адже, за його словами, гривня стабільно зміцнюється.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!