
Фото умовне
Пацієнт не повинен сплачувати лікарям за медичну послугу та лікарські засоби, що мають бути безкоштовними, адже покриваються державою за Програмою медичних гарантій або надаються в рамках міських цільових програм. Людина має отримувати весь обсяг гарантованої медичної допомоги на безоплатній основі. Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, передають у пресслужбі КМДА.
Вона розповіла, що велика частка звернень, які надходять до Департаменту, стосуються не якості надання медичної допомоги, а саме прохань роз’яснити, чому доводиться сплачувати за лікування, таблетки, уколи, діагностичні послуги тощо.
Валентина Гінзбург зазначила, що і Департамент охорони здоров’я, і Міністерство охорони здоров’я, і Національна служба здоров’я України неодноразово поширювали інформацію про те, на що саме громадянин може розраховувати, коли підвело здоров’я.
Читайте також: як отримати електронний рецепт на ліки. Пояснення НСЗУ
Директорка Департаменту охорони здоров’я виокремила послуги, якими за направленням, виписаним терапевтом, сімейним лікарем або вузьким спеціалістом, можна скористатися безкоштовно:
- аналізи;
- МРТ, КТ, УЗД;
- мамографія;
- денситометрія.
Низку інших обстежень у КДЦ та будь-якому іншому муніципальному медзакладі, що має договір із НСЗУ на надання необхідної послуги теж можна отримати безкоштовно. Така сама ситуація з операціями. А коли йдеться, наприклад, про ендопротезування, заміну кришталика, кохлеарну імплантацію, то безкоштовними є і витратні матеріали, адже вони закуповуються за рахунок бюджету Києва. При цьому, заклади мають оприлюднювати перелік послуг, що входять до Програми медичних гарантій і до міських цільових програм «Здоров’я киян», «Громадське здоров’я» на своїх сайтах та інформаційних стендах.
Читайте також: українців попереджають про агресивніший перебіг штаму коронавірусу
У разі, якщо в закладі охорони здоров’я відмовляють у безкоштовних обстеженнях, лікуванні або операції, необхідно звернутись за роз’ясненням до керівника.
Якщо ж керівник не надав відповідей або не вирішив питання – слід звертатися до контакт-центру Національної служби здоров’я України за безоплатним номером 16-77 (або подати скаргу через електронну форму на сайті http://surl.li/epsuh) та додатково на гарячу лінію Департаменту охорони здоров’я – 278-41-91.