
За кожне укриття відповідає дві людини – керівник закладу (школи, дитячого садочку, лікарні), де є укриття, і голова району. Про це розповів речник Київської міської військової адміністрації Михайло Шаманов в інтерв'ю Radio NV, відповідаючи на питання про укриття та зокрема про ракетний удар 1 червня по Києву, внаслідок якого дві жінки та дитина загинули, адже, ймовірно, не змогли потрапити у сховище, через те, що воно було під замком.
Шаманов підтвердив, що скарг щодо того, що укриття було зачинене, не надходили.
«Розбиратися будемо по ходу. І Національна поліція теж буде розбиратися, тобто робити слідчі дії. Якщо ці скарги були і або місцева влада, або керівник цього закладу на це не відреагували, то це вже їхня відповідальність. Зокрема, там вже заарештували охоронця, який мав відкрити двері», – розповів речник КМВА.
За словами Шаманова, за останні місяці, щойно надходила скарга, відразу на неї реагували – виїжджали на місце і з’ясовували проблему.
«Є три типи укриття. Є державні, комунальні і є приватні - ті, які занесені в Фонд захисних споруд. Відповідно, якщо з державними і комунальними проблем більш-менш не було, тому що за них відповідали керівники районів і постійно намагалися провести ревізії. У Києві понад 4000 укриттів і їх перевірити за короткий термін нереально. Просто не вистачило б людей», – зазначив речник та додав, що найбільше ж проблем саме з приватними укриттями, які роками знаходилися в орендах та працювали як караоке-бари та ресторани: «Виникала проблема, що просто власники не хотіли туди пускати вночі людей або не знаходили відповідальну людину, яка мала б відкрити це укриття вночі».
Читайте також: у Деснянській РДА кажуть, що вхід до укриття поліклініки охоронець відкривав
Але я скажу, що у кожної проблеми, яка виникає щодо цивільного захисту населення, є конкретні прізвища. Тобто є людина, яка має за це відповідати.
Нагадаємо, у випадку якщо укриття закрите, тим більше якщо це відбувається систематично, кияни можуть телефонувати до поліції.
Додамо, у КМДА правоохоронці розпочали обшуки у справі про закрите укриття в поліклініці, унаслідок чого загинули 3 людей. Столичні правоохоронці вже розпочали кримінальне провадження щодо наслідків недопуску людей в укриття у Деснянському районі. У рамках проваджень, відкритих щодо службової недбалості та залишення у небезпеці, проводяться слідчі дії в лікарні та райдержадміністрації району.
У Міністерстві внутрішніх справ також підтвердили, що поліція почала кримінальне провадження через ситуацію з закритими бомбосховищами під час нічної ракетної атаки на столицю. Як повідомив очільник МВС Ігор Клименко, усі винні будуть знайдені і покарані.
Також Деснянська окружна прокуратура м. Києва відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. (ч. 2 ст. 367 КК України).
Крім того, за його словами, ДСНС України спільно з Національною поліцією регулярно перевірятимуть доступність і стан бомбосховищ у всіх населених пунктах країни.
Насамкінець Рада оборони Києва ініціює скликання 2 червня за участі керівників фракцій Київради та представників громадськості. Головна тема зібрання стане обговорення стану та використання споруд цивільного захисту у Києві.