Київ

У Києві відкрили виставку речей із храмів, які зруйнували росіяни у 2022 році

583 0
Виставка триватиме до кінця червня.

У Національному музеї Революції Гідності відкрилася виставка, артефакти знищених росіянами храмів під час повномасштабного вторгнення, розповіли у музеї.

В інсталяції «Уламки» Музей Майдану представив речі з храмів, зруйнованих у 2022 році. Їх було зібрано під час експедицій Національного музею Революції Гідності у межах місії Штабу порятунку спадщини. В експозиції можна побачити врятовані рештки з Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (c. В’язівка Житомирської області) та Свято-Георгіївського скиту Свято-Успенської Святогірської лаври (с. Долина Донецької області).

«Виставка, яка розповідає про руйнування храмів під час війни, надзвичайно важлива сьогодні. Адже це не лише про фіксацію злочинів, а й про велику надію на дослідження та неминучу відбудову українських храмів. Частина з них пережила Першу та Другу світові війни, але їх було знищено в теперішній війні. І цей факт не може не вражати. В окремій інсталяції на виставці ми представили 18 експонатів зі збірки Музею Майдану. Усі ці речі зібрано протягом минулого року в експедиціях команди на звільнених територіях», – зазначив гендиректор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Додамо, виставка триватиме до кінця червня.

Нагадаємо, у парку Шевченка протягом наступних трьох тижнів триватиме виставка з архівними світлинами столиці.

Фото: Національний музей Революції Гідності

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!