У Києві викрили працівників медзакладів, які організували схему з фальшивими діагнозами для ухилянтів

2138 0
Учасники схеми розробили механізм фальсифікації документів, що засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань, що давало змогу безперешкодно перетинати державний кордон України.
Фото: Київська міська прокуратура

Фото: Київська міська прокуратура

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито організовану групу з 15 осіб, у тому числі працівники 5 столичних медичних закладів та члени лікарських комісій, які шляхом підроблення документів організували схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).
 
Згідно з матеріалами слідства, учасники злочинної групи розробили механізм фальсифікації документів, що засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань. Фальшиві діагнози надавали підстави для визнання цих чоловіків тимчасово непридатними для військової служби, усуваючи таким чином їм перешкоди для перетину державного кордону України.
 
До схеми були залучені особи, які підшуковували охочих уникнути мобілізації, а також особи, які безпосередньо виготовляли пакет необхідних документів, а саме працівники різних медичних установ столиці, члени медико-соціальної експертної комісії та комісії з питань перевірки стану військового обліку.
 
Також учасники схеми обговорювали з замовниками «діагнози» та фіктивно оформлювали перебування цих осіб на стаціонарному лікуванні у медичних закладах.
 
Вартість послуги з виготовлення фальсифікованих медичних документів становила 3000 доларів США з особи.
 
Діяльність групи була викрита під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошових коштів.
 
 
У межах слідства правоохоронці провели 35 обшуків за місцем проживання та роботи фігурантів, під час яких виявили грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності, чорнові записи, переписку з мобільних телефонів, відомості про внесення в базу «eHealth» фіктивних діагнозів тощо.
 
За результатами слідчих дій 7 фігурантам повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, у тому числі трьом з них - у складі організованої групи.
Слідчі дії з іншими фігурантами провадження тривають. У разі доведення провини організаторам злочинної схеми загрожує позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Фото: Київська міська прокуратура
Ігор Ющенко
 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!