У Львові археологи знайшли кераміку княжих часів

1415 0
Уламки керамічного посуду давньоруського часу знайшли археологи під час здійснення нагляду за земляними роботами на вулиці Б. Хмельницького, 27а у Львові.

Йдеться про уламки горщиків та фрагмент стінки амфори, які науковці попередньо датують XIII-XIV століттями, інформує прес-служба НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

"В одному з закладених шурфів ми зафіксували рештки двох археологічних об’єктів. Очевидно, один з них був господарського призначення, а інший – житлового. Об’єкти виявили на глибині 4 метри від сучасної поверхні", – розповів керівник археологічної експедиції, молодший науковий співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Микола Шніцар.

Окрім давньоруського матеріалу, у шурфах на ділянці на вул. Хмельницького 27а археологи виявили рештки дерев’яної каналізації, яку попередньо датовано XVII-XVIII ст. «Це фактично дерев’яний жолоб, накритий зверху кришкою. Верхню частину цією каналізаційної конструкції ми мали нагоду добре дослідити на протяжності восьми метрів», – розповів Микола Шніцар.

За словами директора «Рятівної археологічної служби» Олега Осаульчука, цьогорічні знахідки черговий раз підтверджують, що давньоруський Львів розпочинався саме на території між сучасними вулицею Б.Хмельницького та проспектом В.Чорновола (колишнє русло Полтви), на північ від площі Я.Осмомисла та вул. Торгової.

Нагадаємо, що цьогорічні дослідження на вул. Б. Хмельницького, 27а є продовженням археологічних робіт, які проводилися на цій ділянці у 2004 та 2013 рр. Тоді археологам вдалось виявити матеріал, який датується  XIII, а також XVII-XХ ст.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!