У Львові хочуть зберегти віллу на Погулянці, на місці якої планували збудувати багатоквартирний будинок

2960 0
На території почали проводити підготовчі будівельні роботи, однак їх призупинили.
Фото: Google Maps

Фото: Google Maps

У Львові мешканці виступили проти знесення будинку на Погулянка,11 і будівництва на його місці багатоквартирного будинку.

Читайте також: Співвласники палацу на Тершаковців обіцяють привести пам'ятку до належного стану

Депутат ЛМР Тарас Чолій заявив, що співвласники вілли у лютому звернулися з окремими заявами в управління охорони історичного середовища ЛМР про погодження будівництва багатоквартирного житлового будинку з підземних паркінгом на вул. Погулянка, 11 зі знесенням існуючого будинку. 11 березня, за словами депутата, питання було погоджене на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Хоча консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при управлінні охорони історичного середовища повністю відхилила цей намір забудови.

Роботи на об'єкті таки призупинили. Як розповів Тvoemisto.tv заступник міського голови Андрій Москаленко, мерія відстоюватиме збереження вілли.

«До нас звернулися мешканці, що там хочуть будувати багатоповерхове житло, я одразу виклав документи управління охорони історичного середовища, що вони дали негативний висновок на звернення, тобто погодження немає», – повідомив Андрій Москаленко.

Читайте також: Власник вілли «Люсія» у Львові погодився спільно з містом розробити проєкт порятунку будинку

За його словами, вілла справді є у складному стані ззовні і всередині, але вона є справді цінною, каже посадовець, тому будь-які роботи зупинені, оскільки на них немає дозволу.

«Ми проведемо zoom-нараду і нехай забудовник, бо на містобудівній раді розглядався цей проєкт, розповість, що тут планується. Мешканці вілли поряд проти і хочуть її зберегти», – повідомив Андрій Москаленко.

Водночас забудовник, один зі співвласників вілли Тарас Михаць каже, що хоче на місці аварійного будинку збудувати достойне житло. Він опублікував фото стану будівлі, з якої вже відселили людей.

Так мав би виглядати майбутній будинок за проєктом:

Христина ГогольЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!