У Львові ознакували легендарну історичну кав'ярню

1072 0
Це культове місце для математиків усього світу.
Фото: ЛНУ ім. І.Франка

Фото: ЛНУ ім. І.Франка

Сьогодні, 21 травня, У Львові Львівське математичне товариство відкрило інформаційну таблицю на фасаді будинку № 27 на проспекті Тараса Шевченка. Саме у цьому будинку у першій половині XX століття розташовувалася легендарна кав’ярня «Шкоцька» – культове місце для математиків усього світу.

Про це повідомили у прес-центрі Львівського університету.

На табличці зображено засновника Львівської математичної школи, професора Львівського університету, легендарного математика Стефана Банаха і вміщено інформаційну довідку про Шотландську («Шкоцьку») кав’ярню трьома мовами – українською, польською та англійською.

Шотландська («Шкоцька») кав’ярня була улюбленим місцем зібрань математиків, представників Львівської математичної школи – неформального об’єднання науковців, яке функціонувало у Львові в 20−30-х роках ХХ століття і мало значний вплив на розвиток математики у світі. Осердя Львівської математичної школи становили професори Львівського університету. Серед найвідоміших представників Школи – Стефан Банах, Гуґо Штайнгауз, Станіслав Мазур, Станіслав Улям, Владислав Орліч, Юліуш Шаудер, Мирон Зарицький та інші.

У кав’ярні «Шкоцькій» львівські математики та їхні гості проводили математичні дискусії, а найважливіші відкриті проблеми вписували до знаменитої «Шотландської книги» (1935–1941), що зберігалася у цій кав’ярні. Після війни копію «Шотландської книги» переправили в США і там Станіслав Улям переклав її англійською мовою, тим самим зробивши книгу доступною для всього математчного світу.

У травні 2014 року будівля легендарної львівської кав’ярні отримала нове дихання з відкриттям ресторану під назвою «Шкоцька». Продовженням традиції стало те, що тут зберігається копія оригінальної «Шотландської книги», а також сучасна «Львівська Шотландська книга», започаткована львівськими математиками XXI століття, які продовжують творити математичну славу Львова.

Подію приурочено до дня народження одного з представників Львівської математичної школи, професора Львівського національного університету імені Івана Франка, наступника Стефана Банаха на посаді декана фізико-математичного факультету Львівського університет, дійсного члена Наукового товариства імені Шевченка Мирона Зарицького (21.05.1889 – 19.08.1961) та до 85-річчя створення всесвітньовідомої «Шотландської книги».

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!