У Львові покажуть рок-п’єсу про війну за мотивами Шекспіра

2029 0
У вівторок, 18 листопада, у Львові презентують новий театральний проект Сашка Брами «R+J». «R+J» – ініціали героїв нового часу Роми та Юлії. Він зі Львову, вона з Донецька. Сашко Брама (Львів) та режисер Ігор Білиць (Київ) здійснили спробу розповісти в театрі про те, що відбулося з усіма нами минулої зими і про те, що відбувається з нами й досі… Ця історія є ремейком найтрагічнішої п’єси Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта».

Давня війна родів Монтеккі й Капулетті трансформується у неприязнь Сходу і Заходу України. В «R+J» цей конфлікт спирається на багатолітні міфи, гучні заяви політиків, облудливі теленовини, агресивну антиукраїнську пропаганду. Багато жертв, ще більше образ та страхів, розповідають організатори.

Форму для майбутньої вистави обрали мега-сучасну – рок-концерт із мультимедійним супроводом. Тут не буде звичних українському глядачеві старовинних камзолів та ошатних сукенок, замість віршів про кохання – драйвові треки, замість часу минулого – час теперішній. У нього в руках – електро-гітара, вона вміє співати хард-рок, додають організатори.

Автор ідеї та драматург проекту Сашко Брама каже: «Відчуваю свою безпорадність перед війною... Що я можу зробити, щоб вона припинилася? Нічого. Все, на що здатен – це вистава, яку ми зараз робимо з друзями. Таким чином, ми говоримо з людьми, і в цій розмові багато болю, багато туги за любов’ю, яка б могла пом’якшити наші серця».

Прем’єра сьогодні о 19:00 на Першій сцені сучасної драматургії «ДРАМА.UA» – в театрі ім. Лесі Українки, вул. Городоцька, 36.

Довідка:

Сашко Брама (Львів) – драматург, режисер. П’єси входили в шорт-лист фестивалів-конкурсів «Драма.UA» (Львів), «Тиждень актуальної п’єси» (Київ). П’єса «Свиняча печінка» була реалізована як театралізоване сценічне читання в рамках проекту «Сцена сучасного драматурга» (Львівський академічний театр імені Леся Курбаса).


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!