
Фото: volynnews.com
Він повідомив, що послуги із прийму пресованого сміття пропонує ТзОВ «Європейський екологічний альянс». Йдеться про ділянку у Малашівцях, що під Тернополем загальною площею 6 га. За попередніми оцінками там можна складувати приблизно 360-370 тонн спресованого сміття. Згідно з проектом угоди, 90% витрати візьме на себе КП «Львівспецкомунтранс», а решту — компанія. Загальна сума угоди — 12,7 млн грн. Але на першому етапі йдеться тільки про 5 млн грн.
«Договір ще не підписаний. Пропозиція актуальна, але немає резону використовувати цей полігон, якщо не працює пресувальна лінія», — сказав Роман Іванців.
Аби знайти порозуміння з мешканцями Рясного, які блокують ангар з пресом, він пропонує запросити їх на роботу в департамент поводження з ТПВ Львівської міськради, створювати дружини або систему відеоконтролю за роботою пресу. А також пропонує подивитися на результати роботи пресу шляхом експерименту.
«Там будуть пресуватися побутові відходи, а не промислові. Ми кожен день частинку таких відходів зливаємо в каналізаційну мережу. Відповідно, мова йде про те, що фільтрат має зливатися в каналізаційну мережу і при цьому необхідно слідкувати за станом очисних споруд. Ми можемо зробити експериментальним шляхом: наприклад завезти умовно 20 машин сміття, подивитися як спрацює прес, як викидується фільтрат і провести аналіз інфільтрату. Скепсис присутній, я чую різні позиції, але тільки методом експерименту ми можемо це перевірити», — сказав Роман Іванців.
Нагадаємо, про переговори щодо вивезення спресованого сміття до Тернополя також повідомив у інтерв’ю Tvoemisto.tv начальник управління поводження з ТПВ Іван Рудницький.
У січні ЛМР визначила п'ять точок для пресування сміття. На одній із них на території «Сільмашу», що на вул. Шевченка, 327-г, мешканці Рясного із січня блокують ангар із пресувальним обладнанням.
Зоя Красовська