У Львові пройде безкоштовний театралізований фестиваль для дітей та підлітків. Програма

1794 0
Він триватиме 5 днів і представить зразки сучасного сценічного мистецтва як України, так і закордоння в різних жанрах, формах, видах та стилях.
Фото: Перший театр

Фото: Перший театр

Уже наступного тижня, 5 жовтня, стартує Міжнародний мультижанровий фестиваль-конкурс для молодої аудиторії «СТРУС». Він триватиме п’ять днів і представить зразки сучасного сценічного мистецтва як України, так і закордоння в різних жанрах, формах, видах та стилях (драматичні вистави, театр ляльок, мюзикл, цирк, перформанс, пантоміма, тіньовий театр, бейбі-театр тощо).

Фестиваль у Львові проходитиме на двох різних локаціях: сцена Першого театру та сцена театру «І люди і ляльки». Програма передбачає дві частини програми: конкурсна (змагатимуться професійні театри) та позаконкурсна (можливість участі як професійних так і аматорських театрів).

Організатором проєкту є Перший академічний український театр для дітей та юнацтва. Цього року для проведення заходу він виграв грант Українського культурного фонду в межах програми «Знакові події».

«Це – унікальний проект, що немає аналогів в Україні. Об'єднавши на одному майданчику різні жанри театру (драматичний театр, театр ляльок, бейбі-театр, театр тіней, циркове мистецтво тощо), фестиваль ознайомить українського глядача з новими тенденціями театру, і головне – актуалізує пошук нової театральної форми контакту з дітьми та підлітками», – кажуть організатори події. 

Із-поміж більш ніж 60 заявок з України та Європи відібрали 12 колективів різного жанру. Це:

 • комедійно-циркове шоу «4Matix» (Україна)
 • Hippo Theatre Group (Греція)
 • Mala Scena Theatre (Хорватія)
 • Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра (Україна)
 • Бейбі-театр (Україна)
 • Полтавський обласний академічний театр ляльок (Україна)
 • ЛАТЕМ «І люди, і ляльки» (Україна)
 • Закарпатський академічний обласний театр ляльок (Україна)
 • Черкаський академічний театр ляльок Черкаської обласної ради (Україна)
 • Fort Forno Theatre, Virovitica Theatre та Academy of Arts and Culture in Osijek (Хорватія)
 • Klaipedas youth theater (Литва)
 • Dove il filo (Італія).

 

Вони змагатимуться у конкурсній програмі за звання найкращих з-поміж всіх. Окрім цього, на фестивалі передбачена ще позаконкурсна програма Сцени відкритого театру. Формат сцени передбачає участь професійних та непрофесійних (аматорських театрів), театральних студій, дитячих театрів України та зарубіжжя, які матимуть змогу показати свою творчість та почути відгуки від професіоналів. Для позаконкурсної програми спеціально побудують літню сцену у дворику театру.

Усі заходи фестивалю є безкоштовними, стежити за оновленнями можна на сторінці події у Фейсбуку.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!