У Львові збираються штрафувати вуличних музикантів

9026 3
Музикантів можуть оштрафувати, якщо ті гратимуть без дозволу пізніше десятої і не у визначеному місці.
Фото: petition.kievcity.gov.ua

Фото: petition.kievcity.gov.ua

У Львові напрацьовують нову концепцію по врегулюванню вуличного мистецтва в місті. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомила начальниця управління культури ЛМР Наталя Бунда.

Подібну концепцію вже випробовували у Львові минулого року. Тоді для музикантів впровадили дозволи для вуличних виступів і визначили дозволені місця та час. Зараз цю концепцію планують удосконалити. Зокрема, ввести систему штрафів за недотримання вимог.

«Ми готуємо рішення, де чітко пропишемо покарання. Раніше все діяло на системі довіри. Втім, коли немає штрафних санкцій – немає і стимулу працювати в межах закону. Для музикантів діятимуть покарання на виступи без дозволу. Усі вони будуть прописані згідно з кодексом про адміністративні правопорушення», – повідомила в коментарі Tvoemisto.tv начальниця управління культури ЛМР Наталя Бунда.

Читайте також: Топ-5 вуличних музик Львова: взаємна любов вулиці та музикантів

Щодо репертуару, то дозвіл на виконання пісень у кожному випадку розглядатимуть індивідуально. За словами Наталі Бунди, точно не погоджуватимуть тільки російський шансон. Також триває дискусія щодо заборони використання підсилювачів у центральній частині міста, зокрема на площі Ринок. Щоправда, на прилеглих вулицях підсилювачі будуть дозволені, але з допустимою нормою шуму. Контроль здійснюватимуть і за часом виступів, аби вони тривали до десятої вечора.

Разом з тим, для музикантів планують розробити окрему онлайн-платформу, де вони могли би подати заявку на отримання дозволу. До цієї заявки музиканти прикріплятимуть аудіо- чи відеофайл з фрагментом виступу, а також вказуватимуть бажаний репертуар, місце і час.

«Процедура триватиме 2-3 дні замість двох тижнів, коли документи потрібно було подавати через ЦНАП. Контроль за всім здійснюватиме муніципальна варта, яка питатиме дозвіл на виступ. Для працівників також планують закупити пристрої, що вимірюватимуть рівень шуму», – пояснює Наталя Бунда.  

Читайте також: Хіпстери-трикстери 30-х. Хто так батяри, через яких сваряться у Львові

Заявки музикантів розглядатиме спеціальна експертна комісія, до якої ввійдуть представники мистецького середовища міста, громадські діячі і журналісти. Точного складу комісії поки що немає, проте за словами Наталії Бунди, до її складу точно не запрошуватимуть представників міської ради. Вона додає, що практика регулювання діяльності вуличних музикантів для міст не нова і взята з досвіду Відня, Мілана і Мадрида. Нова концепція повністю має запрацювати до травня.

Андрій Костюк


Читайте також:
11 Березня, 2019 12:13
Марія Дикість Комі 0 20 00 може аж так завадити жива музика. Наркотики біля шкіл продаюто і в нічних клубах, цього ніхто не бачить, а відділ культури забороняє музику. Нема іншої причини позасадати? Може ще гроші братимете з тих, комі кидають по гривні?
22 Лютого, 2019 22:03
Надія Кирилюк Львів - не Льівв без вуличних музикантів!
22 Лютого, 2019 20:51
Ярослав Львівські Музики це втілення Української культури !!! Хто як не Львівскі !!!!!!!!0956
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!