У приміщенні на вулиці Гнатюка, де колись були залізничні каси, відкриють книгарню з коворкінгом

12698 0
Незабаром у місті оголосять інвестиційний конкурс на облаштування книгарні із мистецьким простором.
Фото авторки

Фото авторки

У Львові, у приміщенні пам'ятки архітектури, де раніше були залізничні каси на Гнатюка, планують облаштувати книгарню з читацьким залом, коворкінгом та конференц-залом. Інвестора для втілення проєкту планують шукати на конкурсі.

Читайте також: Восени у Львові презентують проєкт, за яким змінять територію поблизу ЦУМу

Завтра, 4 листопада, на засіданні Львівської міської ради депутати розглядатимуть ухвалу «Про затвердження інвестиційного проекту «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22».

У приміщенні, де колись були залізничні каси, планують облаштувати книгарню, яка матиме простір для читання, презентацій, обговорень, дискусій та коворкінговий майданчик.

В описі інвестиційного проєкту йдеться, що простір планують також використовувати і для представників креативних індустрій, для тематичних зустрічей, конференцій, презентацій, прес-конференцій, читань з метою популяризації україномовного продукту.

Також в описі йдеться, що книгарня матиме :

  • Зали для продажу книг та періодики
  • Мультифункціональний простір – лекторію для проведення зустрічей, конференцій, презентацій, прес-конференцій, виставок, навчань, семінарів, майстер-класів, воркшопів, курсів письменницької майстерності, літературних резиденцій тощо.
  • Окремий зал для читання.
  • Коворкінг – простір.
  • Конференц-зал закритого типу.
  • Технічні приміщення.

Простір має запрацювати упродовж двох років від дати підписання інвестиційного договору.  Розмір інвестицій має бути не меншим, ніж 5 мілйьонів гривень.

Читайте також: У Львові на вулиці Князя Романа відкрили «РадіоГараж». Фоторепортаж

Нагадаємо, що у квітні цього року «Укрзалізниця» звільнила орендоване приміщення першого поверху у будинку на вулиці Гнатюка, 20. Там ще з радянських часів працювали залізничні каси. Приміщення першого поверху мають площу понад 380 метрів квадратних. Право власності на них Львівська міська рада зареєструвала у 2019 році.

Будинок Ґрюнера на вулиці Гнатюка №20-22 збудували у 1911 році. Львів’яни Якуб і Клара Ґрюнери отримавши дозвіл на будівництво нової кам’яниці, замовили проект у будівельному бюро Міхала Уляма. Фердинанд Касслер є автором проекту кам’яниці Ґрюнерів, пише Центр міської історії.

У листопаді 1911 року Ґрюнери отримали дозвіл на заселення чотириповерхового будинку. Будинок складався з житлових, торгівельних та інших громадських приміщень. У цоколі  були розміщені: 11 складських приміщень, 12 пивниць, 2 коридори; на партері – 3 крамниці, 1 склад, 2 брами-проїзди, кінематографічний заклад, що складався з двох залів, вкритого подвір'я, фронтових крамниць, сторожки з покоєм та з передпокоєм. На 1-му поверсі спереду був 1 зал, 11 санвузлів та 2 коридори; на 2-му-4-му поверхах – по 20 покоїв, по 4 передпокої, по 4 кухні, по 4 лазнички і по 4 комірки. З тилу кам'яниці був запроектований невеликий сад з геометрично розпланованими клумбами. У 1929 році в будинку був влаштований електричний ліфт.

Вікторія СавіцькаЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!