У Львові відреставрували ще одну історичну браму

524 0
Вартість реставраційних робіт становила 63 000 грн.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

У Львові біля храму Святих Петра і Павла відреставрували історичну браму. Двері відреставрували за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока.

Джерело: ЛКП «Бюро спадщини»

Загальна вартість реставраційних робіт становила 63 тис. грн. З цієї суми вклад мешканців становив 18 900 грн., а решту суми сплатив фонд. Реставраційні роботи тривали близько трьох місяців. Майстри відновили втрачені елементи, замінили пошкоджені ділянки та встановили нове засклення. Також встановили нові грати, які відповідають стилю історичного періоду дверей.

«Хоч це і зовнішні двері будинку, вони були виготовлені із сосни. Двері із цієї деревини мають доволі «м’яке» полотно, тому за час експлуатації мешканцями зазнали пошкоджень. Притворна планка була неавтентична, було втрачене засклення, відсутні ковані грати та інші декоративні елементи», – зазначив майстер-реставратор Олександр Савчук.

Нагадаємо, що нещодавно там відреставрували ще одну  історичну дерев’яну браму будинку. Раніше такі брами називали «каретними» – вони служили для заїзду коней з каретою у двір будинку. Вони значно важчі та мають суттєво більші розміри, аніж звичайні вхідні двері у будинок. Над відновленням брами фахівці працювали близько трьох місяців.

Ірина Давосир

_______________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!