У Львові відбудеться ювілейний фестиваль JAZZ BEZ. Програма

1000 0
Цього року на шанувальників джазу чекають музиканти з України, Польщі, Ізраїлю, Данії та Нігерії.
Фото: lviv.vgorode.ua

Фото: lviv.vgorode.ua

Із 4 по 6 грудня у Львові та ще 5 містах України та Польщі пройде XХ Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики JAZZ BEZ – наймасштабніший за територією поширення джазовий фестиваль Європи. Про це повідомляють організатори події на Фейсбуку.

«Двадцятий і живий! Під таким гаслом ми зібрали усі сили і можливості, аби не зрадити традиціям і не зупинити ходу щорічного культурно-мистецького дійства. Попри смуток 2020 року, попри труднощі та обмеження через карантин – організовуємо ювілейний двадцятий фестиваль як символ переможної сили музики і людей культури», – йдеться в повідомленні.

Цього року для проведення вибрали відкриту локацію: нову івент-площу «Еніо» в центрі Львова, яка дозволяє розмістити і музикантів, і глядачів на безпечній, але зручній для концертів відстані.

Читайте також: Посуньтесь, щоб музика сіла поруч. Олексій Коган про джаз і життя

«2019 року Jazz Bez переформатувався на фестиваль сучасної імпровізаційної музики. Про це мріяв засновник та продюсер фестивалю Маркіян Іващишин, який відійшов у вічність, залишивши нам багато ідей про вплив якісної музики зокрема і Культури загалом на зміни у суспільстві. Цього року JAZZ BEZ вдруге відбудеться без свого засновника», – додають організатори.

Загалом програма ХХ JAZZ BEZ була сформована ще у лютому. Серед запрошених зірок – музиканти зі США, Швейцарії, Франції. Пандемія внесла свої корективи і більшість виконавців змушені були скасувати свій приїзд в останні тижні перед фестивалем. Зокрема, захворіли на Сovid-19 музиканти Анни-Марії Йопек, яка мала бути головним хедлайнером. Саме тому скоротили програму і перелік міст, котрі можуть прийняти виступи. Але, попри таке скорочення, Львів отримає два концертних дні, а також – окремий день для навчання і близького знайомства із джазовою музикою для школярів і студентства

Приміром, у 4 грудня, у п’ятницю, у КМЦ «Супутник», що на Левандівці, вібудеться Відкритий урок джазу. Ввечері цього ж дня – концерт-майстер-клас від Львівської школи джазу. 5 грудня, у суботу, для студентів Львівської Національної Музичної Академії, на майстер-клас гри на гітарі від Ігора Закуса і польських викладачів Марека і Мацєя Кадзєли.

Зірки фестивалю подарують свою музику у таких містах: Київ, Львів, Тернопіль, Рівне та польському Перемишлі. Цього року на шанувальників джазу чекають музиканти з України, Польщі, Ізраїлю, Данії та Нігерії.

Додамо, що детальнішу програму можна дізнатися на Фейсбуку фестивалю. Окрім цього, обставини можуть вплинути на перебіг JAZZ BEZ. У випадку закриття кордонів чи введення суворіших правил карантину будуть шукати вихід з ситуації. У разі змін організатори повідомлятимуть про це.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!