У Львові відкрили виставку відомого польського митця. Фоторепортаж

851 0
Це перша виставка Юзефа Робаковського в Україні та його перший візит у Львів.
Фото Івана Станіславського/Твоє місто

Фото Івана Станіславського/Твоє місто

Сьогодні, 20 березня, у Львові відкрилася виставка відомого польського митця Юзефа Робаковського «Attention: LIGHT! / Увага: СВІТЛО! / Uwaga: ŚWIATŁO!». На виставці були представлені фото- та відеороботи із 60-річної практики художника.

Джерело: пресслужба ЛМР

Це перша виставка Юзефа Робаковського в Україні та його перший візит у Львів.

«Тут представлена невелика ретроспектива робіт Юзефа Робаковського за 60 років його творчої діяльності. Зараз Юзефу – 84 роки, і він наважився провести довгу дорогу з міста Лодзя. Це ще одне свідчення того, що поляки підтримують нас в нашій боротьбі не лише дипломатично, а й за допомогою мистецтва», – повідомила директорка Львівського муніципального мистецького центру Роксолана Мицько.

Список робіт і виставок Робаковского по цілому світі за понад 60 років мистецької активності вимірюється тисячами. Зокрема, на виставці представили саркастичні роботи , які були створені проти радянського устрою. 

Читайте також: ТОП-5 виставок у Львові, які можна відвідати

Роботи Юзефа Робаковського, починаючи від ранніх експериментів з фотографією, ще наприкінці 1950-х та у 1960-х, з кіноплівкою від 1970-х, а згодом відео чи цифровими носіями, оперують світлочутливістю як засобом, методом та меседжем. 

Більшість його праць розміщені у близько 100 значущих міжнародних збірках і колекціях сучасного мистецтва.

Виставку «Attention: LIGHT! / Увага: СВІТЛО! / Uwaga: ŚWIATŁO!» можна буде побачити у Львові з 20 березня до 15 травня 2023 року.

Нагадаємо, що  6 березня у Львівському муніципальному мистецькому центрі, що на вул. Стефаника, відбулось відкриття виставки «Моя квартира скинула шкіру». На ній представили трансфери історичних стінописів Львова ХVI – ХIX століть.

Фото Івана Станіславського/Твоє місто

_______________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!