У Львові відкрили виставку ікон Модеста Сосенка. Фото

675 0
Відреставровані ікони іконостасу із церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славського пробудуть у Львівському історичному музеї до кінця серпня.
Фото: ЛОДА

Фото: ЛОДА

У виставковій залі Львівського історичного музею для огляду відкрили відреставровані ікони іконостасу із церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славського, які були створені Модестом Сосенком.

Читайте також: Як сьогодні виглядають ікони Модеста Сосенка із церкви у Славському. Фото

Іконостас створений в 1910 роках і є одним із небагатьох збережених іконостасів, створених Модестом Сосенком. Іконостас дійшов до нашого часу в неповному складі, із втраченими складовими. Окрім того, ікони орієнтовно в 1980-их роках були повністю перемальовані низькоякісним непрофесійним фарбовим шаром, що повністю приховав авторський живопис Модеста Сосенка.

Реставрація передбачала усунення суцільних, місцями багатошарових перемалювань олійною фарбою авторського темперного живопису Модеста Сосенка, украплення авторських левкасу та фарбового шару реставраційне тонування втрат та пошкоджень авторського фарбового шару для надання живопису експозиційного вигляду.

Читайте також: Знищили і скопіювали. Що зараз у церкві в СЛавську, де більше немає розписів Сосенка

На виставці поряд із відреставрованими іконами експонуються декілька ікон, які все ще перебувають на стадії відновлення, для наглядної демонстрації процесу реставрації. Окрім того, на виставці встановлені інформаційні стенди з ілюстраціями, на яких висвітлено історію іконостаса, та показано усі процеси його обстеження та реставрації.

Реставрацію ікон здійснили впродовж 2020-2021років Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України, завдяки сприянню, фінансовій та організаційній підтримці адміністрації Славської об’єднаної територіальної громади та місцевих активістів.

Ініціаторами роботи є подружжя Оксани та Дмитра Ареф’євих, великих активістів та симпатиків мистецтва.

Виставка експонуватиметься у Львівському історичному музеї до кінця серпня.

Довідково

Модест Сосенко (1875-1920) – український художник-монументаліст. Працював реставратором у Національному музеї Львова. Автор монументальних декоративних розписів Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, образів для іконостасу монастирської церкви Св. Онуфрія у Львові, іконостасу церкви Успіння Пресвятої Богородиці Славська. У творчому доробку митця також портрети, пейзажі, побутові картини.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!