Громадський бюджет: у Львові відремонтували школу №57. Фото

2239 0
У Шевченківському районі Львова завершили реалізацію великого проекту громадського бюджету — утеплення стін, ремонт даху та облаштування внутрішнього фасаду школи №57.
ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

У Львові відремонтували зовнішній фасад школи №57, яка позаторік стала переможцем громадського бюджету. Школу складають два приміщення  — нове та старе. Останнє збудували ще 140 років тому і воно давно потребувало ремонту. Як розповіла директорка школи Ольга Поліщак, яку на момент подання проекту призначили на посаду, перше враження від школи — подвір`я було ніби розбомблене, а на горищі у жалюгідному стані перебував дах будівлі.

«Якби його ще рік не ремонтували, він би завалився», — каже пані Ольга Поліщак. Батьки ж самі ще ходили до цієї школи, і тепер, коли приводили до школи на навчання своїх дітей, дивувалися, що вона у такому ж стані, як була у період їхнього навчання. Саме батьки зініціювали ідею загородження школи, проведення благоустрою. Коли дізналися про можливість скористатися можливістю та зареєстрували проект, який передбачав ремонт даху, утеплення стін та облаштування внутрішнього фасаду школи.

Метою таких заходів було зменшити витрати на газ та теплопостачання, мінімізувати тепловитрати, забезпечити належний температурний режим, зменшити захворюваність учнів, покращити стан будівлі, унеможливити руйнування школи через потрапляння води через аварійний дах.

Автором проекту вартістю 913 664 грн стала Олеся Вовк, яка є матір`ю двох дітей, котрі  навчаються у другому та п’ятому класі цієї школи.

«Ідея ремонту школи  виникла у зв`язку з тим, що зовнішній вигляд школи був у катастрофічному стані, він просто відлякував. Батьки об`єднались для  вирішення цієї проблеми  ще до приходу нового директора. Ми штурмували керівництво школи, інші структури, але бюрократичні процедури заважили. Згодом дізнались про такий механізм, як громадський бюджет і прийняли  рішення про участь у ньому. Ідея нас об`єднала, ми зрозуміли, що разом ми сила і зможемо досягти мети завдяки громадському бюджету. Вже зараз  відремонтували 75% фасаду школи. На черзі подвір`я школи, яке буде найсучаснішим у Львові», — розповіла ініціаторка проекту.

Зараз уже завершені основні ремонтні роботи: облаштовали фасад школи, покращили зовнішній вигляд та стан 140-річної будівлі в історичному ареалі міста. У школі також замінили понад 300 кв. м вікон. Зараз тривають роботи з облаштування спортивного майданчика на подвір'ї школи. Таким чином школа №57, завдяки комплексу заходів, стане повністю оновленою. Цього вдалося досягти завдяки активності батьків та підтримці міського бюджету.

Опис проекту.

Інформаційна довідка.

Програма громадського бюджету діє у Львові вже два роки. У 2016 році подали 259 проектів, із них 233 пройшли на голосування. За проекти проголосували 21 215 мешканців та віддали 27 763 голосів. До реалізації рекомендували 67 проектів-переможців на загальну суму 17 млн грн: 63 малих проекти на суму 10 млн грн та 4 великих на суму 7 млн грн.

У 2017 році подали 297 проектів, із них 259 пройшли на голосування. За проекти проголосували 72 061 мешканців та віддали 109 389 голосів. 38 проектів-переможців на загальну суму 25 737 173 грн: 34 малих проекти на суму 15 306 989 грн та 4 великих на суму 10 430 184 грн.

Партнерська публікація


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!