У Львові відзначать одне з найголовніших мусульманських свят. Програма

2205 0
4-го вересня у Парку культури проведуть святкування "Курбан байрам 2017"
Фото: credo.pro

Фото: credo.pro

4-го вересня мусульмани святкуватимуть у Львові одне з найголовніших свят своєї громади, яке має назву "Курбан байрам". Подія відбудеться в Центральному парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького, що на вул. Болгарській, 4. Про це повідомляє velychlviv.com.

Програма:

15:00 – Початок

15:30 – Офіційне відкриття, історія свята, привітання організаторів та гостей заходу

16:30 – Концертна програма

17:00 – Традиційні частування та солодощі

17:30 – Конкурси, розважальна програма, атракціони

20:00 – Закриття

Довідка.  Курбан-байрам – одне з найбільших релігійних свят мусульман. Свято знаменує день закінчення Хаджу – паломництва вірян до Мекки. У цей день мусульмани приносять в жертву тварин (курбан) у пам’ять про те, як за Кораном пророк Ібрагім (Авраам) хотів принести в жертву Аллаху свого сина Ісмаїла (Ісаака). Але Аллах послав архангела Джабраїла з баранцем і врятував Ібрагімові сина.

Арабська назва свята Ід аль-Адха, перекладається як "свято жертви".

Обов’язковим обрядом свята є заклання жертовної тварини (барана, кози, верблюда, корови або буйвола) після святкової молитви. Жертовне м'ясо роздається бідним, хворим, людям похилого віку, родичам та друзям.

У святковий день слід вчинити повне обмивання та одягнути чистий та святковий одяг. Невідємною частиною святкування є такбір — звеличення Аллаха, яке повторювати під час ранкової прогулянки до храму.

Святкове привітання мусульман звучить так: "Такаббаль Аллаху Мінна ва мінкум" (нехай візьме Аллах від вас і від нас).


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!