У Львові відзначають День Франкового університету. Фото

2344 1
20 років тому виш отримав статус національного.
Фото: Львівський університет/Фейсбук

Фото: Львівський університет/Фейсбук

Сьогодні, 11 жовтня, Львівський університет імені Івана Франка відзначає День університету. Саме цього дня у 1999 році ЛНУ отримав статус національного.

Читайте також: Університети Твого міста. Перший у Львові

Із нагоди свята сьогодні в університеті відбулось урочисте засідання Вченої ради. Під час засідання голова ЛОДА Маркіян Мальський нагородив грамотою, значком і подарунком ректора ЛНУ Володимира Мельника, повідомляє пресслужба ЛОДА.

Також Указом Президента України почесне звання «Заслужений природоохоронець України» отримав Андрій Прокопів – директор Ботанічного саду Львівського університету.

Святкові заходи на факультетах, у коледжах та в інших підрозділах Університету тривають з 1 до 15 жовтня – це виставки, презентації видань, круглі столи, книжкові виставки, конференції, туристичні походи, екскурсії, перегляд фільмів, змагання з різних видів спорту серед студентів, викладачів і працівників Університету тощо.

Зокрема завтра, 12 жовтня, у спортивному комплексі ЛНУ на вул. Черемшини відбудеться Кубок ректора з футзалу.

Вік Львівського університету рахують від 20 січня 1661 року, коли король Речі Посполитої Ян Казимир видав указ про присвоєння колегії єзуїтів у Львові «гідності академії та титулу університету». Львівські єзуїти отримали право викладати всі тодішні університетські дисципліни та присуджувати вчені ступені. Однак польський сейм так і не затвердив той указ, адже значно впливовіший Краківський університет не бажав зайвої конкуренції.

Попри перешкоди, навчання у Львові велося, причому не гірше, ніж в інших містах Європи. У 1665 році в єзуїтській академії працювали вісім викладачів, які вчили 500 студентів. Підтвердив право університету вважатись таким лише польський король Август ІІІ у 1758 році, коли затвердив диплом, виданий Яном ІІ Казимиром.


Читайте також:
11 Жовтня, 2019 19:56
666 ... сьогодні , десь на за чверть дванадцяту , на дорозі просто перед входом в універ "мерс"(чорнявий) поцілував в зад якусь менш імениту іномарку(білявку) ... не інакше , як на честь свята ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!