У Мінсоцполітики пояснили, кому доведеться переоформити субсидію у травні знову

3477 0
Трьом мільйонам сімей українців субсидію перерахують автоматично.
ілюстративне фото: УНІАН

ілюстративне фото: УНІАН

У травні відбудеться перепризначення субсидій для трьох мільйонів сімей українців, повідомляє Мінсоцполітики.

Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії, – через Ощадбанк. Сім’ї, які матимуть борги за комуналку, переведуть на безготівкову монетизацію.

Частині українців доведеться повторно звернутися в управління соцзахисту із заявою та декларацією про доходи, щоб перепризначити субсидію. Це стосується:

  • орендарів житла
  • внутрішньо переміщених осіб
  • сімей, яким субсидію призначили не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає в помешканні
  • сімей, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати
  • сімей, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.


Читайте також: Як змінилися правила нарахування субсидій. Роз'яснення

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року. Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

Нагадаємо, 6 лютого уряд ухвалив рішення про перехід до виплати субсидій у грошовій формі із березня. У травні відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня мають повністю перейти на монетизацію субсидій. Пенсіонери почали отримувати субсидію готівкою з 4 березня, а решта категорій – із 12 березня.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!