
У Рівному оприлюднили нові найменування для 13 вулиць, чиї назви пов'язані з росією чи радянським союзом. Одну з вулиць назвуть на честь Верховного архієпископа зі Львова Любомира Гузара. Про це повідомив секретар Рівнеради, голова комісії з питань перейменування міських об'єктів Віктор Шакирзян.
Загалом перейменують ще такі вулиці, як:
- Павлюченка – на Назара Небожинського,
- Жукова – на Тараса Козлишина,
- Іванова – на Олександра Васильєва,
- Гончарова – на Володимира Стельмаха,
- Абрамова і Голікова – на Сергія Рижука,
- Пушкіна – на Грицька Чубая,
- Лермонтова – на Казимира Любомирського,
- Кондратьєва – на Холодноярська,
- Декабристів – на Героїв Гурб,
- Орлова – на Вишиванка,
- Чернишова – на Олега Дудея,
- сквер біля палацу «Текстильник» – на Палацовий.
Читайте також: Чого нас вчив Любомир Гузар. Важливі тези Блаженнішого. Відео
Нагадаємо, блаженніший Любомир Гузар був моральним авторитетом для українців. Хоча він відійшов від нас у 2017 році, його вислови залишаються актуальними як ніколи. Tvoemisto.tv публікувало цитати кардинала у день його народження цьогоріч. Детальніше про те, чого він нас навчав, читайте в матеріалі.
Для довідки
Блаженніший Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Середню освіту майбутній владика здобув у Малій духовній семінарії в Стемфорді (штат Коннектикут). Довгий час служив та викладав у США та Італії. 1993 року повернувся до Львова, де служив духівником у Львівській духовній семінарії Святого Духа. У листопаді 1996 року владика Любомир призначений Єпископом-помічником Глави УГКЦ, а у січні 2001 року його обрали Верховним Архиєпископом УГКЦ. У лютому того ж року призначений папою Іваном Павлом ІІ кардиналом Католицької Церкви, де служив до 75 років.