В Україні пропонують заборонити продаж алкоголю й сигарет у супермаркетах

784 0
Народні депутати зареєстрували законопроєкт, який забороняє продаж тютюну та алкоголю у звичайних магазинах.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який забороняє продаж будь-яких видів тютюну та алкоголю у супермаркетах. Відповідний документ №5805 зареєстрували на сайті ВР 19 липня. 

Йдеться про продаж пива, крім безалкогольного, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пристроїв для нагрівання тютюну. 

Депутати зазначили, що алкоголь та тютюн у звичайних магазинах потрапляє на очі всім покупцям і створює рекламний ефект. Через це цю продукцію можуть купувати навіть ті люди, які спочатку не мали наміру цього робити.

Читайте також: «Шлях Незалежних». Завтра у Львові пройде автопробіг колишніх алко- та наркозалежних

Згідно з законопроєктом, пропонують дозволити продаж цієї продукції лише у спеціалізованих магазинах, де не продаються інші товари, крім зазначених. У разі порушення магазини штрафуватимуть на десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на сьогодні – 23 790 грн). 

Причиною створення цього законопроєкту називають шкідливий вплив алкоголю та тютюну на організм людини. У Раді наголошують, що алкоголь є головною причиною смертності та інвалідності для людей від 15 до 49 років та сьомою причиною для всіх вікових груп у світі. 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!