У всіх храмах Львівщини планують встановити протипожежні системи

677 0
Раніше на Львівщині діяла програма встановлення охоронно-пожежної сигналізації в дерев'яних церквах.
Фото Тараса Бабенчука

Фото Тараса Бабенчука

Церкви Львівщини хочуть зробити безпечними, відтак, у храмах планують встановити протипожежні системи, повідомляє Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівська ОВА.

Читайте також: У дерев'яних церквах на Львівщині встановлять протипожежні системи

На території області є 687 пам’ятки дерев’яної архітектури національного та місцевого значення. У департаменті архітектури та містобудування Львівської ОВА наголошують, що є кілька рівнів захисту таких об’єктів від пожежної небезпеки. За словами директорки департаменту архітектури та розвитку містобудування Олени Василько, це система оповіщення про пожежну безпеку і системи автоматичного пожежогасіння.

«Дієвою є й вогнезахисна обробка деревини, яка уповільнює процеси горіння та підбирається для кожного об'єкта індивідуально, аби пам'ятка не втрачала своєї автентичності. Усі ці механізми захисту пам’яток від пожежної сукупності є дороговартісними, але дуже ефективними», – каже Олена Василько.

Читайте також: Без бляхи та з автентичним ґонтом. Як під Львовом відновлюють унікальні дерев’яні церкви

Раніше на Львівщині діяла обласна програма встановлення охоронно-пожежної сигналізації в дерев'яних церквах. Згідно з цією програмою системи протипожежної сигналізації забезпечили більше 30 церков. Ще для 4 минулого року розробили проєктно-кошторисну документацію. Але через повномасштабну війну з росією програми призупинили. Тому зараз відновлювати засоби протипожежної безпеки планують у співпраці з грантодавцями та благодійними фондами.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!