
Ілюстративне фото
За умови збереження поточних темпів вакцинації Україна ризикує не подолати пандемію у 2022 році й отримати колективний імунітет лише в 2023-му. До такого висновку діцшли науковці КПІ й Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, передає Ліга.нет.
Читайте також: «Людям можна говорити правду». Уляна Супрун про коронавірус, карантин та «золоту середину»
Через дефіцит вакцин і вкрай низькі темпи вакцинації (1,8% населення однієї дозою станом на 1 травня 2021 року), а також недотримання карантинних норм, Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету – переважно за рахунок природного інфікування з відповідними значними втратами населення; стагнацією економіки та суспільного життя; зростаючою ізоляцією від країн, що досягли контролю епідемічної ситуації.
У результаті дослідження, науковці згрупували країни в п'ять кластерів.
У перший кластер увійшли США, Ізраїль, Великобританія й ОАЕ, які вакцинували понад 60% населення і наблизилися до формування колективного імунітету наприкінці другого – початку третього кварталу 2021 року.
У другий – більшість країн Західної Європи і Канада. Вони можуть перейти до моделі колективного імунітету ближче до кінця 2021-го – початку 2022 року.
Читайте також: Що насправді відбувається із ПЛР-тестами у Львові. Розмова із керівником обласного лабораторного центру
Третій кластер становить Туреччина, окремі країни Центральної Європи, Марокко й Уругвай. У цих країнах вакцинували поки не більше 20% населення, має місце несуворе дотримання карантинних норм, щоденна захворюваність продовжує зростати. Ймовірно, ці країни перейдуть до моделі колективного імунітету ближче до середини 2022 року.
Четвертий кластер охоплює країни з високим рівнем захворюваності і повільною вакцинацією. У цю групу, зокрема, увійшли Україна, Росія, Молдова, Грузія, Бразилія, Мексика, Індія й низка інших країн. Середня кількість вакцинованого населення в країнах цього кластера становить 4,5%, в Україні – 1,8%. За умови збереження поточних темпів вакцинації ці країни ризикують не подолати пандемію у 2022-му й отримати колективний імунітет тільки в 2023 році.
У п'ятий кластер увійшли Австралія, Китай, Аргентина, країни Південно-Східної Азії з порівняно низькими рівнями захворюваності, а й з повільними темпами вакцинації населення. Подолання пандемії в цих країнах може розтягнутися в часі і завершитися наприкінці 2022 – початку 2023 року.
Читайте також: Вражені Covid-19 легені помітні неозброєним оком. Патологоанатом про те, що показує розтин інфікованих
Нагадаємо, що за прогнозами вчених «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського», в Україні колективний імунітет природним чином може формуватися протягом року. Детальніше про те, коли українці зможуть його набути і що це дасть, читайте за посиланням.