Українці збирають підписи про розірвання договору оренди Почаївської лаври з московським патріархатом

7332 0
Почаївська лавра досі перебуває під цілковитою владою російської православної церкви.
Почаївська лавра

Почаївська лавра

На сайті Кабінету Міністрів України з'явилася електронна петиція про розірвання договору оренди комплексу Почаївської Успенської лаври з УПЦ (що в єдності з мп).

За словами автора петиції Анни Войтович , Почаївська лавра досі перебуває під цілковитою владою російської православної церкви.

«В Україні вже майже рік йде війна, УПЦ (МП) провадить відверту антиукраїнську пропагандивну діяльність і всіляко підтримує ворога. Комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври, що на Тернопільщині досі перебуває під цілковитою владою російської православної церкви, незважаючи на численні порушення пам’яткоохоронного законодавства, чого варте лише будівництво нового гігантського собору та п’ятиповерхового готелю», – йдеться у петиції.

Читайте також: Глава ПЦУ Епіфаній вперше провів Різдвяну службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври 

Станом на 26 січня петицію підписало 1397 людей із 25 000 необхідних. Підписати петицію можна тут.

Нагадаємо, 2 грудня 2022 року Україна запровадила санкції проти верхівки УПЦ (мп), через системну антиукраїнську діяльність УПЦ (мп) в Україні. Правоохоронцями було відкрито низку кримінальних проваджень. Конституційний суд України визнав конституційним закон «Про свободу совісті та релігійні організації», який передбачає обов’язкову згадку в назві УПЦ (мп) приналежності до російської православної церкви (РПЦ). 

31 грудня УПЦ (мп) провела останню службу у Верхній лаврі. 1 січня УПЦ (МП) уже не допустили на територію Успенського і Трапезного соборів. У відповідь колишній намісник Лаври митрополит Павло вдався до прокльонів.

_____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!