В Україні розпочався посилений епідеміологічний нагляд за холерою: що варто знати

654 0
Посилений епідемічний сезон спостереження за холерою триватиме до 1 жовтня.
Фото умовне/Unsplash

Фото умовне/Unsplash

З 1 червня в Україні розпочався посилений епідеміологічний нагляд за холерою. Посилений епідемічний сезон спостереження триватиме до 1 жовтня.  Про це повідомив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.  

Як розповіла Tvoemisto.tv керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко, на Львівщині не реєстрували жодного випадку холери впродовж понад 30 років. 

Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. 

Щоб уникнути захворювання на холеру, лікарі радять дотримуватися простих правил: 

  • Не купуйте продукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі.

  • Не купайтеся та не ловіть рибу у забруднених водоймах.

  • Дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед їжею, після відвідування туалету та вулиці.

  • Вживайте чисту воду, бажано бутильовану. Кип'ятіння води вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

  • Перед вживанням мийте овочі і фрукти чистою водою та обробляйте окропом.

  • Ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти перед вживанням.

Також фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. 

Окрім того, раніше  медичні заклади в Україні, зокрема на Львівщині, розробляли план реагування на випадки виникнення особливо небезпечних інфекцій, у тому числі звернення людини з підозрою на холеру. Йдеться про план заходів, який мають затвердити на 2022-2026 роки. 

Для довідки

Холера – це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Інфекція передається фекально-оральним шляхом через забруднену воду, їжу та побутові контакти. Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. Дотримання профілактичних заходів допоможе захистити себе та своїх близьких від цієї небезпечної інфекції.

За всю історію в Україні було 7 епідемій холери, яка прийшла завдяки російським солдатам з Індії. Перша пандемія була зафіксована 1823 року. На Галичині друга хвиля епідемії забрала понад 100 тис. життів у період з кінця 1830 до 1833 років. У самому лише Львові зі 100 хворих помирало 52 особи. Пандемія наприкінці 1885 року ще раз охопила і Галичину, де до кінця століття померло понад 2300 осіб. Через окупацію Львова у вересні 1914 року також виникла епідемія холери, з якою медики боролися більше року. Найбільше від холери страждали солдати російської армії, які й принесли хворобу на Львівщину.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!