В Україні вперше відзначать День пам'яті українців, що під час Другої світової рятували євреїв

879 0
Станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту.
фото: слово і діло

фото: слово і діло

14 травня 2021 року Україна вперше відзначатиме День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам'ятну дату в цьому році запровадила Верховна Рада України своєю постановою. Про це повідомляє Інститут національної пам'яті.

Станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.

Читайте також: У Львові відкрили вуличну виставку про Голокост. Фото

Також, окрім відзначання пам'ятної дати, Міністерству культури та інформаційної політики України рекомендують забезпечити створення списку людей, які, ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Голокосту. Українському інституту національної пам’яті доручили створити такий список із залученням інститутів Національної академії наук України.

Додамо, що до пам'ятної дати упродовж 11-13 травня Національний музей історії України у Другій світовій війні спільно з Українським інститутом національної пам'яті проведе онлайн-марафон, під час якого розповість 26 історій порятунку з усіх регіонів України, презентує відеоісторії, зроблені на основі документальних фото, поділиться контентом проєкту «Українці-рятівники», який упродовж трьох років реалізується на його базі.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!