В Україні зросли мінімальні розміри аліментів

3474 0
Мінімальний розмір аліментів тепер становить за 50% прожиткового мінімуму для дитини.
Фото: timetoast.com

Фото: timetoast.com

Із 28 серпня в Україні підвищили мінімальні суми аліментів на одну дитину, повідомляють у Головному територіальному управління юстиції у Львівській області.

Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Із 28 серпня це:

  • 1559 грн для дитини до 6 років,
  • 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.

Із 1 грудня планується підняття відповідних сум до:

  • 1626 грн для дітей менше 6 років,
  • 2027 грн для дітей 6 років і старших.

Читайте також: В Україні з'явився реєстр злісних неплатників аліментів

Зазначимо, що на початку липня прийняли другий пакет законів у межах проекту Уряду та Мін’юсту «Чужих дітей не буває». Новації цих законів покликані захистити економічні права дітей та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Також тепер орган опіки та піклування регулярно інспектуватиме батьків, із якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатимуть у Мінсоцполітики.

Окрім цього, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Читайте також: Розмір аліментів автоматично збільшуватимуть за їх несплату

Також у законі передбачено санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!