В Україні вперше з’явились державні стандарти для проєктування велоінфраструктури

1193 0
Раніше місцеве самоврядування проєктувало її власними силами.
Фото: wallpaper-kid.com

Фото: wallpaper-kid.com

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» затвердив перші в Україні державні стандарти велосипедної інфраструктури. Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Нові стандарти наберуть чинності за рік – із 1 жовтня 2020 року. Додамо, раніше проєктуванням велоінфраструктури займались органи місцевого самоврядування.

Читайте також: Скоро львів'яни побачать вулиці, які будують за новими нормами

У документі ідеться про вимоги до проєктування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також поза ними, та велодоріжок. Також у держстандартах містяться вимоги до конструкції й експлуатації велосипедної інфраструктури та велосипедних паркінгів.

Національний стандарт розробляли на замовлення Асоціації велосипедистів Києва за активного сприяння громадських і державних організацій містобудівної та дорожньої галузей. Його мета – створення безпечних та комфортних умов для руху велосипедистів. ДСТУ розроблено з урахуванням європейського та світового досвіду влаштування велосипедної інфраструктури, ідеться в повідомленні ДП «ДерждорНДІ».

Новина підготовлена в межах спецпроекту «Рік комфортного пересування». Партнер проекту — компанія EasyPay — найбільший небанківський оператор платіжних та фінансових сервісів в Україні. Свої ідеї та пропозиції для вдосконалення міської мобільності можете надсилати за адресою: Tvoemisto.tv@gmail.com, у темі листа зазначивши «Рік комфортного пересування у Львові». Важливі думки ми опублікуємо на сайті та озвучимо під час експертних дискусій.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!