В ЄС планують скасувати плату за роумінг

1363 0
Користувачі мобільних телефонів в ЄС зможуть уникнути додаткових платежів під час подорожей країнами блоку. Утім, телекомунікаційні компанії матимуть змогу і надалі пропонувати тарифні плани, які включають роумінг. Плату за роумінг планують скасувати у 2017 році.
Фото: kakotvet.com

Фото: kakotvet.com

Європейський парламент у вівторок, 27 жовтня, ухвалив закон, згідно з яким користувачі мобільного зв'язку в Європейському Союзі з середини 2017 року зможуть уникнути додаткових платежів під час подорожей країнами блоку. Голосування було останнім кроком після багатьох років напружених переговорів з державами-членами ЄС, щодо відмови від плати за роумінг.

За новим законом, клієнти не платитимуть за роумінг, починаючи з 15 червня 2017 року. В якості проміжного кроку, починаючи з 30 квітня 2016 року, максимальна плата за роумінг буде становити не більше 0,05 євро за хвилину розмови, 0,02 євро за текстове повідомлення і 0,05 євро за мегабайт даних. «Бар'єр (...) зникне для 500 мільйонів європейців», – так прокоментував цю подію депутат Європарламенту Пілар дель Кастільйо, один з тих, хто домагався цього рішення.

Читайте також: Мобільний зв'язок між Україною та Польщею може подешевшати

Утім, у телекомунікаційних компаній залишиться можливість стягувати додаткові збори з клієнтів, які регулярно використовують свої телефони за кордоном. Це має запобігти постійному використанню номера телефону з іншої країни. Телекомунікаційні компанії зможуть і надалі пропонувати тарифні плани, які включають плату за роумінг, якщо в них є варіанти тарифів без плати за роумінг.

Віце-президент Єврокомісії Андрус Ансіп привітав угоду як «перший крок» на шляху до єдиного телекомунікаційного ринку ЄС, додавши, що на початку наступного року почнуться радикальні реформ в цьому секторі.

Джерело: dw.com.

Опублікувала Наталія Середюк 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!