Від сьогодні можна подати заяву на вступ до вишу. Що треба знати абітурієнтам

668 0
Прийом заяв на бюджетну форму триватиме з 14 по 23 липня. Так, вступники можуть подати до 5 заяв, а на контрактну форму – до 30.
Photo by Green Chameleon on Unsplash

Photo by Green Chameleon on Unsplash

Сьогодні, 14 липня, розпочинається прийом заяв та документів (крім військових коледжів сержантського складу та фахових коледжів зі специфічними умовами навчання, а закінчується:

  • о 18:00 26 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди або вступних іспитів та творчих конкурсів;
  • о 18:00 2 серпня – для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Вступні іспити, творчі конкурси

Їх проводять в кілька потоків з 1 до 13 липня включно для вступників, які вступають на місця державного або регіонального замовлення. У період з 14 липня до 2 серпня можуть проводитись додаткові сесії іспитів, творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Вступні іспити, творчі конкурси проводять з 1 до 20 липня включно, співбесіди проводяться з 24 до 29 липня включно. Оприлюднення рейтингових списків має відбутися не пізніше 12:00 5 серпня.

Читайте також: Де найкраще вчать англійську та математику. Рейтинг шкіл Львова та ОТГ

Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення до 12:00 9 серпня. Зарахування вступників відбувається:

  • за державним (регіональним) замовленням – не пізніше 12:00 14 серпня;
  • за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 12:00 20 серпня (додаткове зарахування на вільні місця за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 30 вересня).

 

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб на основі повної загальної (профільної) середньої освіти (у випадках, встановлених Умовами прийому), проводиться не пізніше 20 серпня.

Для вступників на бакалавра чи наскрізного магістра терміни вступу такі:

1) реєстрація для складання вступних іспитів, творчих конкурсів розпочалася не пізніше 24 червня. Для цієї реєстрації не потрібні сертифікати ЗНО – тільки заява, копія документа, що посвідчує особу; фотокартка розміром 3×4 см; копія документа про повну загальну середню освіту або довідку закладу освіти про завершення її здобуття, копію документа, що підтверджує право вступника на участь у вступному іспиті (пільги);

Читайте також: Львівський ліцей учетверте став лідером в Україні за результатами ЗНО. Рейтинг шкіл Львова

2) реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 липня. Вступники мають зареєструвати свій електронний кабінет на сайті. Вступники, які користуються спеціальними умовами конкурсного відбору, можуть теж подавати електронні заяви, але для цього їм треба мати хоча б 1 сертифікат ЗНО та звернутись до будь-якого ЗВО для внесення їх до «Реєстру пільговиків». Це не обов’язково має бути ЗВО, куди подаватиметься заява;

3) складання вступних іспитів (пільгові категорії), творчих конкурсів – з 1 по 13 липня (бюджет, контракт), 14-23 липня – тільки контракт;

4) прийом заяв та документів на вступ (електронно, крім категорій, визначених п. 1 розділу VI Умов прийому) – з 14 липня:

  • до 16 липня – для тих, хто вступає за співбесідою, вступними іспитами і творчими конкурсами; 
  • до 23 липня – за результатами ЗНО, вступних іспитів та творчих конкурсів, якщо вони були складені з 1 до 13 липня.

 

5) співбесіди проходитимуть з 17 до 19 липня включно;

6) оприлюднення рейтингових списків – не пізніше 28 липня;

7) подання оригіналів документів – до 18:00 2 серпня (саме до цього часу необхідно або привезти документи, або ж надіслати поштою (з обов’язковим описом вкладень) чи електронною поштою з накладанням на сканкопії ЕЦП вступника). У такому разі надання оригіналів необхідних документів (якщо відправка ел. поштою) та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) здійснюється впродовж 10 робочих днів від дати початку навчання;

8) зарахування на бюджет відбуватиметься 9 серпня;

9) переведення на вакантні місця держзамовлення – не пізніше 19 серпня.

Для вступу до магістратури

Прийом заяв та документів розпочинається 15 липня, крім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, і закінчується о 18:00 23 липня для осіб, які вступають на основі результатів єдиного вступного іспиту та фахового вступного випробування.

Фахові вступні випробування, а також додаткові фахові вступні випробування для вступників, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрямом підготовки), і вже складали єдиний вступний іспит, проводяться з 19 липня до 30 липня.

Рекомендації для зарахування за державним замовленням надаються не пізніше ніж 2 серпня.

Абітурієнти з ТОТ

Для того, щоб стати студентом закладу вищої або фахової передвищої освіти, дитині з тимчасово окупованих територій необхідно дотримуватися наступного порядку.

1. Обрати ОЦ Донбас-Україна або Крим-Україна (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України, розділ Доступна освіта).

2. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в ОЦ до 20 липня, щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2), до 20 вересня – на контрактну форму.

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):

  • прийом документів – до 20 липня;
  • вступні іспити – до 20 липня;
  • зарахування – до 23 липня.

 

3. Скласти на базі ОЦ два іспити державної підсумкової атестації: з української мови та історії України.

4. Скласти один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Вступати можна лише через один освітній центр (подавати до 5 заяв).


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!