Віртуальне середньовічне місто. Львів'ян запрошують на відкриття Древнього Звенигорода

2886 0
У програмі відкриття: авторські екскурсії від дослідників літописного Звенигорода, дитячі квести, вечірнє театралізоване дійство, ранкова йога.
Візуалізація майбутнього історико-культурного парку. Фото: Древній Звенигород

Візуалізація майбутнього історико-культурного парку. Фото: Древній Звенигород

Побачити на власні очі, як виглядало середньовічне княже місто, відтепер можна буде неподалік Львова. Відтворена у віртуальній реальності столиця XII ст. є частиною експозиції музею історико-культурного заповідника «Древній Звенигород». Вдягнувши VR-окуляри, відвідувачі зможуть оглянути 12 місць Звенигорода першої половини XII ст. Чотири з них – інтер’єри церков та палаців, вісім – вулиці, площі та панорами давнього міста.

6-8 серпня заповідник відкриває туристичний сезон та презентує оновлений музей.Він  розташований за 20 км від Львова, у селі Звенигород (Давидівська ОТГ). У часи середньовіччя – в XI-ХІІІ ст. – там була одна з перших княжих столиць українського Прикарпаття.

Читайте такожУ поліції відкрили кримінальне провадження через знищення пам’ятки археології в Звенигороді

У програмі відкриття: авторські екскурсії від дослідників літописного Звенигорода, дитячі квести, вечірнє театралізоване дійство, ранкова йога, майстер-класи, концертна програма.

Вхід у музей та усі заходи у дні відкриття – безплатний, однак деякі з них потребують попередньої реєстрації. Усі деталі можна переглянути на сайті.

Для довідки

Звенигород – нині село всього за 20 км від Львова. Однак у середньовіччі там було одне з найбільших міст західної України – столиця Звенигородського князівства. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим за Львів. У першій половині XII ст. це столиця Звенигородського князівства. Саме тут будують перші на території західної України білокам’яні церкву та палац.

Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як багате та красиве місто, де були розвинені освіта та мистецтва. Саме звідси походять три найдавніші писемні документу державного архівного фонду України – берестяні грамоти. Одна з них чудово збережена і дає нам зразок письма та мови XII ст.

Місто існувало до 1241 року, коли вщент було спалене монголо-татарами, і з того часу не відновлювало своєї величі.

2020 року на території комплексу пам’яток у Звенигороді створили історико-культурний заповідник.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!