
Фото з відкритих джерел
За її словами, за роботою вихователів стежили більше двох місяців, для цього до садочка на роботу влаштували стажера, який встановив приховані камери.
Читайте також: Катування дітей у дитячому садочку Києва: суд відправив за ґрати чотирьох виховательок
«Зараз з цих відео насмикали уривків як то: утримання дитини на стільці, фізичні вправи, обмеження пересування, фіксація під час істерики і інтерпретують то все як жорстоке поводження. Батькам то все демонструють і вимагають писати заяви. За відмову погрожують позбавленням батьківських прав», – каже Цимбаленко.
Вихід з зони комфорту та необхідність інтенсивних занять викликають часом яскраву протестну поведінку, пише Олена Цимбаленко. Аби допомогти дитині заспокоїтись важливо дати їй спалити адреналін (інтенсивні фізичні вправи) а також допомогти заспокоїтись, відчувши кордони тіла. Цей ефект описувала одна з відомих дорослих жінок з аутизмом Темпл Грендін. Для відчуття дитиною кордонів тіла, за її словами, використовують обтяжені одіяла, обнімальну машину. Але можна використовувати будь-які підручні засоби, включаючи міцні обійми дорослого в різних позиціях, які допомагають дитині уникнути травмування і подолати фрустрацію.
«Оскільки діти погано розуміють словесну інструкцію, ми маємо надавати фізичну підказку в усіх випадках, де це можливо. Будь-яке коментування та інтерпретація прийомів корекційних педагогів поза контекстом є неприйнятним. Адже завжди має значення контекст в якому те чи інше рішення приймалося. Будь-які реактивні методи застосовуються лише у випадку, коли проактивні виявились неефективними», – додала Цимбаленко.